Spermie zkrášlují pleť a léčí vyrážky – může to být pravda?

0
1018

spermieKolik jste toho už slyšeli o léčbě vyrážek? Téměř každá známe nějaký ten babský recept, jak se jich zbavit, protože lékárenské produkty jsou drahé a návštěvy dermatologů časově náročné. I proto se můžeme čas od času uchylovat k dostupnějším a alternativnější řešením, ale otázkou je – které jsou opravdu účinné a které jen tradované mýty?
Dnes jsme se zaměřili na mužský ejakulát (tedy spermie), který má sice v první řadě reprodukční charakter, ale už se o něm mluví také v jiném smyslu. Prý je způsobem, jak mít hezčí pleť, a tak se z něj začaly vyrábět krémy. Dá se tomu věřit?

Mužské semeno vs. ženská pleť

Na první pohled tyto dvě věci téměř nejdou dohromady. Ejakulát je výsledkem sexu či masturbace, péče o pleť je věcí krásy a zdraví. Někde uprostřed se to však prolíná a dámy, kterým přistál na obličeji kousek mužského orgasmu, rozvířily zajímavou debatu. Obsah bílého pokladu je totiž poměrně vzácný, co se ve světě kosmetiky vždy cenilo. Jedinečnost specifické tekutiny, kterou produkují muži, je v zinku, kalciu, magnéziu, sodíku i fruktóze, také je v ní vitamín C a množství různých bílkovin. Jeden výzkum dokonce potvrdil stopy po zlatě.

Ejakulát v svém přirozeném složení je tedy rozhodně dostatečně bohatý, ale je třeba dodat ještě něco. Do jeho obsahu se přetavuje i strava daného muže či užívání léků a výsledek je proto pořádně zkreslený. I výrobci zmíněného krému s obsahem ejakulátu prozradili, že využívají jen část jeho složení a zbytku se zbavují. Je to právě proto, že mnohé potraviny do těla posílají konzervační látky, umělé přísady či rovnou chemikálie, s léky je to stejně. Tedy i žena, co praktikuje orální sex s partnerem, cítí, že jeho “šťáva” může mít jinou chuť či vůni. Ejakulát prý zlepšuje zvýšená konzumace zeleniny, ananasu, papáji či dostatečný pitný režim.

Odpovědí na otázku, zda vám partnerovy spermie mohou zachránit pleť, je tedy NE. Přesto, že ejakulát je vzácná věc, není žádným zkrášlovacím zázrakem a jeho primární funkcí zůstává reprodukce. Nic tedy neskladujte a zbytečně neaplikujte na svou tvář, pokud to není součást erotických her, po kterých se tak či tak umyjete. Ejakulát nemá zázračnou moc a raději si na pleť aplikujte ověřené kosmetické produkty.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here