Zásadní chyby při čištění pleti

0
845

800px-Folio_Makeup_by_Razel_Pong_02Čištění pleti je základním a velmi důležitým krokem ke zdravé a dobře vypadající pleti. Nesprávnou péčí si totiž můžeme přidat vrásky, různé problémy a nedokonalosti.

Největší pozornost věnujeme své pleti, když si na ni ráno nanášíme make-up a líčidla, abychom přes den byly neodolatelné. Bohužel, péče a čištění zanedbáváme v domnění, že make-up všechno zakryje. Jenže tato teorie platí pouze dočasně. Péče o pleť, jejíž důkladné čištění je základem se dříve či později odrazí na pleti negativním způsobem.

Jaké největší chyby při čištění pleti děláme?

  1. Nedostatečně čistíme

Bohužel, žen, které si nečistí pleť vůbec je kupodivu hodně. Nebo ji čistí jen ráno, když si chtějí nanést make-up. Jenže jít do postele se zbytky make-upu je pro pleť velmi špatné, nemůže se během noci regenerovat. Právě takovým způsobem přidáváte pleti roky, vznikají a prohlubují se vrásky, pleť působí šedě a unaveně. Velmi důležité je také vyčistit pleť úplně dočista, tedy na posledním tampónu už nesmí být ani náznak make-upu.

  1. Oči a obličej najednou

Mnoho žen používá k čištění očí a obličeje jeden tampon, kterým setřou všechno. Na oči bychom měli použít speciální odličovač, pokud používáme voděodolnou řasenku na olejové bázi, a na ostatní část obličeje zase další tampon. Oči jsou totiž velmi citlivé a snadno si do nich můžeme zanést nějakou nečistotu a způsobit zánět či infekci.

  1. Zapomínáme na krk a dekolt

Při nanášení make-upu ho přirozeně roztíráme do ztracena i na krku a dekoltu, ovšem při večerním čištění pleti na tyto partie zapomínáme. Je třeba čistit si i krk a dekolt, protože se vám může stát, že se jednoho dne vzbudíte a leknete se pokožky na těchto místech. Právě krk a dekolt si také vyžadují pravidelnou péči a po třicítce by měla být každodenní samozřejmostí.

  1. Zapomínáme na krém

Málokterá z nás používá noční krém nebo se nekrémujeme po čištění vůbec. Vyčištěná pleť si žádá dodat potřebné výživné látky a hydrataci, protože v noci v ní probíhá právě proces regenerace. Dopřejte jí vše, co potřebuje. Ráno se vám odvděčí.

  1. Používáme nesprávně přípravky

Používat pleťové mléko, tonikum, speciální odličovač na oči, případně ještě peeling nebo čistící pěnu je otravné, avšak vše má svůj důvod. Čistící mléko zbaví pleť všech nečistot a tonikum pleť tonizuje. Všechny tyto kroky naše pleť pro svou krásu potřebuje. Udělejte si z večerního čištění rituál, na který se budete těšit.

 Nezapomeňte na peeling

Peeling by měl patřit k pravidelné péči o pleť. Díky správně zvolenému peelingu může být vaše pleť jemnější, hladší, působit mladší a svěžejší, ale i zbavit pleť některých problémů. Pomocí peelingu odstraníme z pleti odumřelé buňky, umožníme její dýchat a regenerovat se.

Peeling pomáhá i při léčbě akné. Je vhodný nejen pro pleť obličeje, ale i na pokožku celého těla. Po peelingu pleť lépe absorbuje také výživné látky a hydrataci zvenčí. Podle dermatologů je důležité vybrat si správný peeling, “třeba vědět proč peeling používám, jestli je to kvůli aknózní pleti nebo v rámci běžné péči. Pokud máte jemnou pleť nebo pleť s tendencí tvorby cívek, tak byste mechanický peeling s drobnými částečkami neměli používat, protože by více uškodil, než pomohl. Tehdy přicházejí na řadu chemické peelingy.”

Peeling doma

V domácím prostředí můžeme využívat mechanický peeling, ať už připravený z domácích surovin nebo v podobě kosmetického produktu. Peeling na obličej obsahuje jemnější částečky, na tělo hrubší. Zajímavou alternativou tělového peelingu je i lufa – rukavice nebo žínka z rostliny Lufa.

Mechanický peeling

Šetrná a přitom efektivní forma mechanického peelingu je mikrodermabraze. Pokožka je za přítomnosti podtlaku celoomletá drobnými krystalky korundová prášku.

Chemický peeling

Tento druh peelingu můžete absolvovat v ambulanci dermatologa, využívá se chemický peeling kyselinou glykolovou v různých koncentracích od 50 do 70%.

VIDEO: Medový PEELING na tvář, tělo a rty !


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here