Zbavování se chloupků – problémy, které mohou nastat a jak je řešit

0
32

Jak na odstranění chloupků?
Jak na odstranění chloupků?
Hladce oholená pokožka bez nežádoucích chloupků je dnes přirozenou záležitostí a většina žen se pravidelně ochlupení zbavuje. Odstraňování chloupků ale často není bez problémů a nejednou výsledný efekt kazí různé nežádoucí efekty. Jaké jsou ty nejčastější a jak jim předcházet?

1. Zarůstající chloupky

Zarůstající chloupky jsou jedním z nepříjemných následků holení. Obvykle se objevují po použití nepříliš ostré žiletky nebo pokud si chloupky holíte v protisměru jejich růstu. Pokud tedy chcete zarůstání předejít, při holení dbejte na ostrou žiletku, chloupky odstraňujte ve směru jejich růstu a dopřejte pokožce i chloupkem před holením dostatečné zvlhčení a následné ošetření. Nezapomínejte na použití vhodného přípravku – gelu nebo pěny na holení. Nejen žiletka způsobuje zarůstání chloupků, často je to i při jiných způsobech odstraňování ochlupení. Někdy je tedy třeba hledat ten nej způsob, který by vám vyhovoval. Z tohoto pohledu jsou vhodné krémy, které chloupky rozpouštějí (mohou však dráždit pokožku) a výborný je laser, ale jde o finančně náročnější metodu.

2. Vyrážky

Kromě zarostlých chloupků po epilaci či depilaci objevují často i zanícené vyrážky. Nejednou jdou ruku v ruce se zarostlými chloupky. Příčiny bývají velmi podobné jako při zarůstání chloupků, ale někdy za tím může být i nevyhovující kosmetika na holení. Pokud máte pokožku citlivější, dbejte na používání šetrných přípravků na holení (pěny či gely bez parfémů a syntetických složek, nejlepší jsou ty přímo určené na citlivou pokožku). Některé ženy se však tohoto problému zbaví jen těžko, protože příčinou může být tzv. folikulitida, což je zánět vlasových vyústění při jejich podráždění. Pokud je to i váš případ, nejlépe uděláte, pokud si chloupky necháte odstranit laserem.

3. Svědění

Úporné svědění po odstraňování chloupků je další nepříjemností, kterou znají mnohé z nás. Svědění se objevuje někdy spolu s výsypem vyrážek. Příčiny mohou být různé, včetně těch, o kterých jsme psali výše nebo jde o projev alergie (v tom případě by problém měl zmizet po změně kosmetických přípravků použitých při holení).

V podpaží může ke svědění docházet i kvůli pocení nebo pokud si příliš brzy po odstranění chloupků nanesete deodorant či antiperspirant. Chybou je také krátce po oholení vystavit pokožku slunci, což bývá také příčinou svědění a dalších problémů. I tření oblečení o čerstvě “odchlupenou” pokožku způsobuje někdy svědění (pozor například na těsné kalhotky po oholení oblasti třísel).

Základy šetrného odstraňování chloupků ve zkratce

Abychom těmto častým nepříjemnostem předcházely, je důležité dodržovat základní pravidla šetrného odstraňování chloupků a zvolit si správný způsob. Některým ženám dělá problémy holení žiletkou, jiným vosk či strojek. Každá jsme jiná, takže si třeba najít tu správnou metodu pro naši pokožku. Nezapomínejme, že pokožku během odstraňování chloupků zatěžujeme, proto dbejme na důkladnou přípravu pokožky před procedurou (zvlhčení, případně i jemný peeling a jiné, v závislosti na způsobu odstraňování chloupků) jakož i následnou dezinfekci a ošetření. Pokud se problémy stále objevují a neumíte si s nimi poradit, zkuste se poptat v kosmetickém salonu nebo si zajděte za kožním lékařem.

VIDEO: Odstranění chloupků cukrem? A proč ne?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here