Bloggerská ikona Hanneli Mustaparta

0
1047

ikonaHanneli Mustaparta je skutečně univerzální talent. Ve světě módy si už dávno udělala jméno jako průkopnice módních trendů, stylistka a fotografka. Tato módní návrhářka má norské kořeny a žije v New Yorku. Celosvětově je proslulá svými streetstylovými modely, pravidelně dokazuje, že má cit pro módu. Její styl se jednou vyznačuje jednoduchostí a minimalismem, jindy zase dívčí hravostí. A tak Hanneli inspiruje svými modely řadu módních nadšenců.

Blog hanneli.com

Její blog hanneli.com ihned po svém startu upoutal známé módní časopisy jako Vogue, Madame a Elle. Její know-how oceňují i ​​přední módní návrháři a rezervují si Hanneli na své kampaně. A tak se tato módní ikona stala v roce 2011 tváří “Rag and Bone”, v roce 2012 pózovala na autoportrétu pro Calvina Kleina a pracovala pro značku Louis Vuitton po boku s Elin Kling a Miroslavou Duma. Navíc byla v témže roce společně se Stellou McCartney členkou poroty pro udělování ceny “Designer For Tomorrow” na berlínském týdnu módy. Díky tomu všemu se Hanneli stala hvězdou před objektivem i za ním a nesmí chybět při žádné velké módní přehlídce – od New Yorku přes Kodaň až po Milán. Svými modely určuje trendy na streetstylovej scéně a je celosvětovým módním vzorem. Tajemství svého úspěchu Hanneli vidí v tom, že kráčí životem s přirozenou lehkostí a nebere samu sebe příliš vážně.

Zima je za dveřmi. Co na to Hanneli?

Základem každého dobrého lyžování nejsou jen lyže nebo lyžáky, ale i prvotřídní doplňky, jakými jsou lyžařské oblečení, přilby, brýle, rukavice, termoprádlo a jiné. A to bez ohledu na to, zda plánujeme sjezdové nebo běžecké lyžování, nebo jsme se rozhodli vyzkoušet něco speciálního, jako jsou např. freeride či freestyle lyže. Proto není dobré se nechat jen zlákat slevami a koupit si oblečení, které není kvalitní, případně nevyhovuje našim potřebám.

Termoprádlo

Základem lyžařského oblečení je především termopládlo. To se podle složení dělí na dvě základní skupiny:

Syntetické – je vhodné na běh či cyklistiku

Vlněné – je vhodné na lyžování, horolezectví, skialpinismus či expedice. Z našich vlastních zkušeností je právě vlněné termoprádlo lépší než syntetické.

Lyžařská bunda a lyžařské kalhoty

Další důležitou částí oblečení je lyžařská bunda a kalhoty. Zde je důležité si upřesnit, při jakém počasí budeme lyžovat. Podle toho si můžeme samotné oblečení vybírat. Snadno si to můžeme zkontrolovat podle hodnoty vodopřístupnosti za 24h. Můžeme to říci i jako vodní sloupec a větrná odolnost. Minimální hodnoty u lyžařského oblečení, aby bylo kvalitní, by měly být: 8000 až 10000 mm při náročných podmínkách 15000 až 20000 a více.

Tuhá zima si žádá kvalitní materiál

Je také důležité, aby mělo oblečení kvalitní materiál. Ten má za úkol udržet teplo a sucho. Také dokáže zabránit nadměrnému pocení. Kvalitní lyžařské oblečení je sice finančně náročnější, ale z dlouhodobého hlediska se jednoznačně vyplatí. Takové oblečení nám vydrží dlouho a je to tedy investice i na více let. Také nám pomůže strávit lyžování na svahu a ne s horečkou v hotelovém pokoji. Tyto bundy vás také dokážou potěšit různými maličkostmi, jako je kosmetické zrcátko, kukla nebo hadřík na čištění brýlí integrované přímo v bundě.

Jaké další doplňky na lyžování?

Ponožky jsou také důležitou součástí lyžařského oblečení. Abychom si lyžování užili, bylo by dobré používat ponožky určené na lyžování a tedy ne sice hrubé, ale díky moderní technologii výroby teplé. Také rukavice by měly sedět přesně na ruku. Odborní prodejci vám mohou ruku změřit a tak doporučit rukavici přesně pro vás. Lyžařská čepice je další důležitou součástí lyžařského oblečení. Měla by být dostatečně teplá, protože když si dáme dolů lyžařskou helmu a máme zpocenou hlavu, abychom nenastydli.

VIDEO: Hanneli Mustaparta mluví o módních trendech


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here