Bolest nohou z podpatků – jak na ni?

0
813

podpatkyNení žádným průlomovým zjištěním, že boty na podpatcích mohou škodit našemu zdraví. Odborníci varují před nepřirozenou polohou chodidla, před změnou těžiště těla, které vysoké obutí způsobuje i před bolestmi chodidel, kloubů či páteře. Dvakrát lákavě to nezní, ale i tak jsme ochotné tato rizika pravidelně podstupovat. Nohy na podpatcích totiž vypadají výborně!

Prodlouží, přidají nám na výšce, zeštíhlí nás i zkrášlí. Náš sexappeal s vysokými botami roste, a právě proto jsme ochotné “ničit” si chodidla a dávat zabrat našemu tělu. Abyste však po několika letech neproklínaly podpatky, poradíme vám, jak je budete zvládat podstatně lépe.

Dobře vyberte, to je základ

Na koupi bot byste si měli dát záležet, zda si vybíráte nízké nebo vysoké. V případě vyššího podpatku však dejte ještě větší pozor, aby byla noha obuta pohodlně, nic ji netlačilo, dejte si záležet na tom ať mají prsty dostatek místa a chodidlo dobrou oporu. To jsou základní parametry, abyste ve vyvýšených botách prošly i více než jen pár kroků kolem zrcadla v obchodě. Takže ještě jednou, dávejte si při výběru pozor na:

  • musíte se v botě cítit pohodlně
  • nesmí vás tlačit
  • musí být dost místa na prsty
  • celé chodilo musí mít oporu

Noste je přiměřeně dlouho

Pravidlem číslo dvě je přiměřená doba nošení. Přesto, že herečky, tanečnice či jiné hvězdy se při každé příležitosti ukazují na supersexy botách, ještě to neznamená, že je hned za rohem nevyzují. Právě šetření nohou vás zachrání, takže to zkuste podle rad světové pedikérky L. Kelsey Armstrong, kterou vyzpovídal zahraniční ženský magazín. Ptal se jí na vhodnou délku nošení se na podpatcích a její doporučení jsou následující:

Nízké podpatky (do 4 cm)

Tyto podpatky jsou nejpřijatelnější na delší nošení. Jsou vhodné i na nákupy nebo párty, tedy všude tam, kde budete déle stát. Přesto však nejsou dokonalé a na nohou bychom je neměli mít více než 5 hodin vkuse.

Střední podpatky (od 4 do 8 cm)

Středně vysoký podpatek krásně zajistí všechny zmíněné efekty, jako zeštíhlení, zkrášlení a přidání na sexappealu. Proto je ideální na rande, večírek či svatbu, kde chcete být za kočku. Svou výškou však už útočí na nohy, a tak bychom je v takových botách neměli chodit více než tři hodiny.

Vysoké podpatky (od 8 cm výše)

Megapodpatky mohou mít klidně i 12 centimetrů. Udělají pořádný efekt, ale netrestejte tělo za to, že chcete zapůsobit. Takové boty by na našich nohou měli být nejvíce hodinu, ale pokud mají potřebnou oporu (uzavřené špičky a hrubší podrážku), může to být i více. Nic však není potřeba přehánět.

O nohy pečujte

Abyste na podpatcích vydržely déle, dělejte si přestávky a nohy nechte vsedě odpočinout. S tímto trikem na nich vydržíte déle a nebudou tak trpět. Po vyzutí byste měla nohy nejen umýt, ale i uvolnit jednoduchými natahovacími cviky a také promasírovat. Bude to vaše odměna za to, že to na podpatcích zvládly a také příprava příště. Snažte se udržovat nohy ve formě a odpočaté.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here