Co na sebe v babím létě

0
862

File:1989 Uniforme Iberia por Alfredo Caral (5537280304).jpg

Podzim už naznačil svůj příchod, ale ještě se nám na chvíli oteplí. Rozlučte se s létem stylově. K letu a vedrům patří lehké materiály a vzdušné látky, které příjemně hladí vaši pokožku. Vytáhněte ze skříně šaty z jemného saténu či šifonu. S punčoškami a svetrem či kardigany je můžete použít, i když přijde skutečná podzim.

Plisé

Plisování bylo dlouho vybledlou vzpomínkou na roky, když kralovalo na šatech, sukních, kombinézách a společenských kalhotách. Dnes nám krátké chutné sukýnky připomínají roztleskávačky, v elegantní verzi zase staré fotky. Plisované sukně však klidně můžete kombinovat se svetříky, pokud se v noci ochladí. Obujte si k nim pohodlnější balerínky nebo sexy sandálky. Plisovaná sukně dokáže zvýraznit křivky postavy, vybírejte si proto materiál a šířku plisování podle typu postavy. Čím užší plisování, tím více může sukně rozšiřovat.

Květiny

Co by to bylo za léto, pokud byste si na sebe neoblékli květiny. Vzory a potisky z květů nebo i motýlů či stromů sluší každé ženě a každé věkové kategorii. Sáhněte po výrazném kousku, který probudí celý váš vzhled. Stačí jedny dominantní barevné šaty či kalhoty a nemusíte se trápit s dalšími doplňky. Zakomponujte květiny mezi kousky vašeho šatníku, překvapte partnera veselou podprsenkou či kalhotkami.

Denim

Je mladistvý a neuškodí žádné ženě. V našich šatnících drží pevné místo a snad každá žena, ale i muž vlastní nějaký denimový kousek. Do města na nákupy se vydejte v košilových šatech a pohodlných polobotkách. Zvýrazněte svůj celkový vzhled nápaditým detailem. Mohou to být výrazné boty, hodinky nebo kšiltovka.

Mezisezónní přináší svěžejší barvy než ty, které pro nás návrháři připravili na podzim

Červencové a srpnové mezisezónní kolekce předznamenávají, jaký bude módní podzim. Bývají obvykle nápaditější a stylovější než ty, které přijdou v září už jako sezónní. Kromě aktuálních siluet a délek naznačují barevnou náladu sezóny a nové kombinace. Takzvaný look book styl se dá přirovnat k podzimní vlaštovky.

Podzimní růžová

Měkká růžová barva typická pro letní měsíce se zalíbila návrhářům i v sezóně podzim – zima. Ve smutné šedi světa symbolizuje čistotu, svěžest, eleganci jako novodobý ženský luxus.

Podzimní žlutá

Sofistikované podzimní barvy mají mnoho odstínů, které připomínají sušené květiny, zbarvení přírody při západu slunce, ale i něco ze starých obrazů. Osvěžující žlutá z letní sezóny přechází do zádumčivé okrové, hořčičné, hokaidové a spálené hlíny.

Podzimní červená

Barvou roku 2015 je stále marsala. Hluboký červenobordový odstín plný různých vínových tónů obohacuje člověka teplem a přináší mu zklidnění a jistotu. Jeho vláda v tomto období kulminuje. Kombinuje se s fialovou a černou. Novinkou je svěží kombinace jahodovočervenej s fialovou, bordovou a černou. Takové spojení nepůsobí nostalgicky, ale dynamicky. Nové barvy a siluety jsou názornou pomůckou i při nakupování posledních letních kousků ve výprodejích, které se dají zkombinovat a nosit celoročně. Většina návrhářů se usiluje odlišit, proto v záplavě teplých podzimních tónů vyšli s jasnými barvami a kontrastními kombinacemi ve stylu 60. či 70. let.

I ve sportovní módě můžete být elegantní

V létě bychom chodili i do práce nejraději ve sportovních tričkách, legínách a šortkách, jenže ty nejsou slučitelné s firemním Dresscode. Návrháři obrátili garde a inspirovali se v městské módě sportem, klubovými dresy, fitness úbory a tepláky. Tak vznikl nový styl chic Atlético. Populární kousky v elegantní podobě se nosí na den i na večer. Luxusní verze sportovní módy vznikla pro nás.  Městské kolekce kladou důraz na pružný žerzejový materiál, typické sportovní výstřihy, hráčské čísla, nápisy. Tak jak na dresech si vybírají maximálně dvě až tři kontrastní barvy.

01.jpg

Party móda

Z původních dresů, triček, tílek a teplákových bund vzniklo atraktivní společenské oblečení do klubů a na párty. Červená barva je efektní ve sportovní i v elegantní verzi, přičemž využívá ověřený kontrast s bílou a černou. Dodržování barevnosti a důraz na detaily jsou dva základní znaky témata sport chic, který lze obměňovat na různé příležitosti pomocí doplňků. Kombinace oděvů vycházejí ze zásad městské elegance, k nim se citlivě přidávají prvky sportovních dresů a úborů fitness. Čísla, geometrické symboly a pruhy musí být viditelné.

VIDEO: Móda podzim /zima 2015

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here