Co o ženách prozrazují kabelky?

0
913

kabelkyNěkteří psychologové tvrdí, že způsob, jakým žena kabelku nosí a jaký typ kabelky si volí, prozrazuje hodně o jejím charakteru. Ženy, které vláčejí s sebou hned několik tašek, bývají uspěchané a proto unavené a vyčerpané. Mívají problém s dochvilností a s řádem. Kabelky zavěšené v ohybu lokte nosí především celebrity a jedná se o velmi drahé, značkové kousky. Žena, která takto nosí svou kabelku, je náročná a pyšná na svůj styl, potrpí si na kvalitu. Kabelky crossbody se těší oblibě především praktických dívek a mladých žen, které si nejsou jisté samy sebou. Řemenem kabelky podvědomě překrývají své tělo.

Kabelka před sebou

Žena, držící kabelku před sebou, je plachá a nechce být středem pozornosti. Jakoby se za svou kabelku skrývala. Své soukromí si úzkostlivě chrání, svěřuje se jen velmi blízkým osobám. Pokud si žena dává kabelku mezi sebe a svého partnera, vytváří tím bariéru a chce si od něj udržet odstup. Velké sympatie tedy nečekejte. Volné ruce a kabelka přitisknuta ramenem o tělo je signálem, že máte před sebou ambiciózní, energickou ženu. Pro dosažení úspěchu udělá cokoliv. Více než kabelka je pro ni důležitý její obsah.

Kabelka v ruce

Malou kabelku, položenou na předloktí, nebo držíc v jedné ruce nosívají ženy, pro které je více než samotná kabelka podstatnější její obsah. Jsou to prospěchářky, jdoucí za svým cílem všemi možnými způsoby. Ženy, které si neustále přitahují kabelku k tělu, ať už velkou nebo malou, se bojí, že by jim někdo mohl ukrást tašku nebo věci z ní. Dávají si pozor na své věci a jsou opatrné, někdy až příliš. Ženy, které nosí kabelky s dlouhým řemenem, přestože by si ho mohly zkrátit, nebývají pány svého života. Chybí jim sebevědomí a svůj život nemají ve svých rukou.

Přenosná domácnost

Velká kabelka bývá zpravidla i dost těžká. Musí být, protože v ní nosí nejednou celou Vaši kancelář či domácnost. Všechno mají pod kontrolou, více než o vzhled se zajímají o praktické stránky života. Jsou aktivní, flexibilní, vždy v pohotovosti. Nejčastější způsob nošení kabelky je na rameni. Ruce jsou volné, ramena unesou dost … Tyto ženy se v životě neztratí, jsou praktické, zvládají stres, ale rady se nechají vést někým jiným.

Kabelka v rukou partnera

Pro ženy, které nechají svého partnera, aby jim nesl kabelku, je nejdůležitější jejich zjev. Obávají se, že kabelka by je mohla zastínit. Mužů mají nejraději pro jejich praktické využití.

Historie kabelek

Pokud bychom hledali kabelky v historii, první písemné zmínky o kabelkách nacházíme až v 14. století, ale předpokládá se, že se používaly už dávno předtím. Byly nalezeny hieroglyfy, které poukazují na starověké předchůdce s taškami uvázaný kolem pasu.

Mohli bychom konstatovat, že kabelka a peněženka měla v minulosti stejnou funkci, čili šlo o jeden produkt, který tehdy nosili překvapivě ve většině pouze muži. Ve středověku se situace pro něžnější pohlaví zlepšila – tašky nosily už obě pohlaví a to nejen ovázané kolem pasu, ale také prověšené přes rameno.

Později, kolem 18. století, se objevují klasické kabelky, které byly zhotoveny většinou z hedvábí. Tyto kabelky byly bohatě zdobené. Tak jako dnes, dámy vlastnily několik exemplářů kabelek na různé příležitosti. V 19. století vývoj kabelky znovu nabral na obrátkách a začal postupovat. Do módy přišly kabelky převážně ze síťoviny, různých korálků a brokátu.

Traduje se, že právě z těchto kabelek se vyvinula večerní kabelka s uchem na nošení přes rameno. Rovněž historici objevili, že v tomto období byl trh obohacen i o první kožené či proutěné výrobky. Vše se změnilo v 20. století, kdy se již začaly používat kabelky, jak je známe dnes. Staly se součástí téměř každé ženy. Kabelky určitě patří k neodmyslitelnému módnímu doplňku každé správné ženy. Do hry nastoupily přední designérské značky Louis Vuitton, Chanel, Prada či Gucci – kabelky vlastního návrhu i výroby, které zaplavily trh a drží se na jeho vrcholu až do dnešních dnů.

VIDEO: Sbírka  kožených kabelek


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here