Jak na lakování nehtů?

0
97

O tom jak lakovat nehty každá z nás víme své. Zkusím však shrnout několik tipů, které se vám při lakování nehtů mohou hodit.

Nejdříve si připravte vše potřebné

Dříve, než začnete, připravte si všechny potřebné náležitosti k lakování nehtů a nejen na to. Promyslete si, co všechno se může stát a připravte se na to předem. Zejména pokud si lakujete nehty sama, v některých chvílích jen těžko budete moci odskočit a hrabat se mezi utěrkami nebo otevírat kelímek s kamínky. Připravte si proto všechny laky, ozdoby, štětce, ale i buničinu na utírání. Dobré je mít po ruce na pracovním stolku odlakovač i ředidlo na lak.

Kde si lakovat nehty

Už jsem zmínila pracovní stolek. Ideální je, pokud si na lakování připravíte vhodné místo, kde nebudete rušena. Dobré je myslet na některé drobnosti, které mohou ovlivnit výsledky:

  • Výborné osvětlení. Zejména při práci s barevnými laky potřebujete silné a kvalitní světlo. Různé úsporné zářivky jsou zcela nejhorším nápadem, jaký můžete mít. Ideální je lakovat nehty při denním světle – předejdete nepříjemným překvapením.
  • Klid. Potřebujete, aby vás při práci nikdo nerušil. Když vám bude schnout lak na nehtech, vypadáte jako nevyužitá. Rodinní příslušníci mohou nabýt pocit, že můžete něco podat, přidržet, nebo skočit pro pivo. Sjednejte si klidný čas na svou práci.
  • Bezprašné prostředí. Není dobré zapřáhnout manžela do vysávání v době, kdy jdete lakovat. Drobné kousky prachu a různé chloupky by přistáli na vašich nehtech a vznikly by tak nechtěné “třpytky” a chyby ve vzoru.

Příprava nehtů na lakování

Před samotným lakováním je dobré ošetřit ruce. Alespoň základní manikúra je na místě. Ruce můžete ošetřit vhodným krémem, ale nehty potřebujete mít suché a nemastné. Ve velké většině případů bývá výhodné nanést základní podkladový lak. Hlavně pokud máte v plánu použít barevné laky se silným pigmentem. Bývají to červené, modré nebo zelené tmavší laky. Teprve pak můžete začít lakovat, či zdobit.

Pilníkem upravte tvar

Pomocí pilníku si upravte tvar nehtů. Upravujte tak, aby měl každý nehet stejný tvar. Druhy pilníků: kovový, skleněný a papírový. Kovový – tento mám nejraději ze všech, přijde mi nejúčinnější. Skleněný – tento nemám moc ráda, je na mě jemný a strašně skřípe. Papírový – nerada je používám, protože jsou velmi prašné a nevýhodou také je, že se nedají dezinfikovat.

Kůže u nehtů

Kůžičku u nehtu ošetříme nějakým olejíčkem, přesně na to určeným. Chránit kůžičku u nehtů je také velmi důležité, proto si dávejte pozor a vždy když používáte čistící prostředky, či nějaké agresivní prostředky, používejte rukavice a chraňte ruce dobrým krémem. Mrkněte, co pomáhá na záděry kolem nehtů.

Dobrá rada: Lak v tenké vrstvě

Nejprve nehty nalakujeme podkladovým lakem. Štěteček otřete o roh lahvičky a při lakování nedělejte mnoho šikmých tahů. Lak nanášejte v poměrně tenké vrstvě. Štětec neste nad nehtem docela snadno, netlačte. Tenká vrstva vám rychleji zaschne a hlavně nevytváří různé problémy – částečně zaschlá místa, která se jakoby pokrčí …
Pokud se lak náhodou dostane na kůži vedle pomocí např. párátka okamžitě lak odstraňte.

Počkejte, dokud podkladový lak uschne a natřete již klasický lak, jaký chcete mít, dle vašeho výběru + můžete ho doladit nějakými třpytkami apod. Nakonec naneste ochranný lak, nebo nějaký zpevňující a odpočívejte, dokud nehty úplně nevyschnou.

V jakém pořadí lakovat nehty na prstech?

V kosmetických salonech jste si asi všimli, že vždy lakují pěkně v pořadí. Začíná se vždy od leva, z pohledu toho, kdo vám lakuje nehty (pokud jste pravák). Důvod je jednoduchý. První nehet, který namalujete je hotov a ruku posunete. Při malování druhého vám první nebude překážet. Proto se takové pořadí osvědčí i v domácích podmínkách. Malujte v pořadí

  • palec
  • ukazováček
  • prostředník
  • prsteníček
  • malíček

Na pravé ruce však v domácích podmínkách zvolte opačné pořadí.

VIDEO: Jak nalakovat nehty

Zdroj obrázků: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here