Jak správně vybrat džíny?

0
609

Nosíte je denně a je jedno jestli jste muž nebo žena. Klasické modré, černé či barevné, úzké či široké. Pro mnohé jsou synonymem ležérního oblečení a nevědí si svůj šatník bez nich vůbec představit. Džíny. Jsou zde roky a stále jsou moderní … Víte však jak si je správně vybrat? Čtěte dále.

Móda a džíny

Ačkoliv se u džín trendy nestřídají tak rychle a pravidelně jako u jiných kouscích našeho šatníku, dá se však mluvit o jejich změnách a vývoji. V dámské módě se letos vracejí střihy alla 70. léta. V praxi to znamená, že ženy by měly sáhnout po dlouhých a hladkých modelech s rozšířenou nohavicí ve výrazné středně modré barvě.

Stále jsou velmi populární takzvané biker jeans, čili úzké s prořezy a štepováním v oblasti kolen ideálně v šedé barvě a také džíny s padnutým sedlem. Ty už nejsou jen pro ženy, zdomácněly se i v mužských šatnících. Celkově pánská džínová móda v posledním období prožila revoluci. Objevilo se množství nových typů a střihů, zmíním například ultra úzké skiny a podobně.

Džíny se suprově kombinují

Podle stylistky snad žádné oblečení není tak kombinovatelné jako džíny. Záleží jak chceme působit. Elegantní dojem vytvoří tvarované sako nebo hedvábný top. Vesta s umělé kožešiny dodá trendový nádech, kašmírový svetr nedbalý luxus a bavlněné tričko lehkost a mládí. Je tu však i něco, co mnoho z nás neví a to, že k džínům byste si neměli obléci džínovou bundu.

Pokud toužíte vypadat v džínách bezchybně, důležité je řídit se pravidlem – zkoušet, zkoušet, zkoušet. Zrcadlo totiž vždy ukáže pravdu a prozradí vám, jaký střih se vám nejlépe hodí. Nejuniverzálnější jsou džíny s mírně sníženým pasem obepínající boky, od kolena rovné nebo velmi mírně se rozšiřující. Ultra snížený pas si může dovolit opravdu jen málokdo a není nic horšího než přetékající pneumatika v oblasti pasu. Také pozor na skinny jeans, sice se hodí i dámám plnějších tvarů pokud jsou vhodně sladěné s vrchem.

5 nejdůležitějších věcí při výběru džínů

Střih

To je nejzásadnější věc. Ne každému sedí všechno. Volte džíny, které se k vaší postavě hodí, ne které jsou momentálně “in”. Najít džíny, které dokonale padnou je hotové umění a často mu předchází zkoušení nespočetného množství kusů. Nevzdávejte se, hledejte, ty svoje zaručeně najdete.

Velikost

Džíny by měly perfektně sedět, každá džínovina se po chvíli nošení roztáhne. Někdy i o celé číslo. Nekupujte džíny příliš velké.

Délka

Záleží, v případě žen, k jakým botám se chystají džíny nosit. Pokud k balerínám nebo teniskám, tak jejich délka by měla sahat po patu. Pokud jsou určeny k vysokým podpatkům, tak by měly být rozhodně delší.

Barva

Tmavší zužuje, světlá rozšiřuje, to je známé pravidlo. Bílé a velmi bledé džíny jsou skutečně jen pro velmi štíhlé postavy.

Ozdoby na džínách

Kapsy, aplikace, výšivky, vybíjení a podobné detaily poutají pozornost, často i na místech, které nepovažujeme se své silné stránky. Pokud je nechceme zbytečně zvýrazňovat upustil od nich. Kromě toho mohou působit laciným dojmem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here