Jak zamaskovat větší bříško? Máme pro vás pár zajímavých tipů…

0
856

Vsaďte na kalhoty s vysokým pasem. Ty bříšku poskytnou oporu...
Vsaďte na kalhoty s vysokým pasem. Ty bříšku poskytnou oporu…
Máte trošku větší bříško? Přibrali jste po vánočních svátcích? Nezoufejte! Poradíme vám, jak drobný nedostatek snadno zamaskovat, než budete zase jako proutek.

Vánoce jsou mimo jiné i svátky dobrého jídla a pití. Tam si zobnete koláčky, pak trošku bramborového salátu a na návštěvě s chutí neodmítneme výborné chlebíčky, koláč ani domácí vaječný likér. Po několika dnech přejídání pak není žádným překvapením, že ručička váhy se pohne směrem nahoru o pár kilo … Těchto 5 šikovných triků vám však pomůže drobný nárust na bříšku úspěšně zamaskovat.

1. Vhodný kabát i bunda

Po vánočních svátcích bříško zamaskujete pomocí šikovně stříhaného kabátu. Rozhodně si nekupujte oversized kousek (tedy o několik čísel větší model), který je sice volný a zdánlivě by mohl nedostatky maskovat, ale postavě s větším bříškem nelichotí. Vsaďte raději na takzvaný županový střih, který zvýrazní pas a opticky protáhne postavu. Obrovský límec navíc dokonale upoutá veškerou pozornost a na bříško se nikdo nepodívá. Stejně perfektně vám padne péřová vypasovaná bundička ozdobena nápadným opaskem. I v zimě tak budete mít vytvarovaný pas a boky a bříško nebude téměř vidět.

2. Šikovné kalhoty

Na džíny a kalhoty s nízkým pasem po vánočním přejídání zapomeňte. Vsaďte naopak na ty s vysokým pasem, které větší bříško jemně stlačeno, a navíc krásně vytvarují i zadeček. Kalhoty si nepořizujte příliš těsné, aby vás v kritické oblasti příliš netlačily. Šalamounsky si můžete pořídit i zdánlivě klasické kalhoty, které však mají v pase maximálně pohodlnou gumu.

Kalhoty s vysokým pasem poskytují většímu bříšku oporu a tím ho opticky zmenší.

3. Rafinovaný top

Rafinované topy s volánkem, který dokonale tvarují postavu, si oblíbily ženy po celém světě. Kouzelný střih zvýrazní a zeštíhlí pas a vytvoří postavu ve tvaru přesýpacích hodin. Ideální je pro ženy s nevýrazným pasem, širšími boky, a dokonce i s větším bříškem. Pokud vás trápí i širší ramena nebo povolené svaly na rukou, vždy si oblékejte top s rukávem, jednoduché tílko by vám mohlo opticky ještě uškodit.

4. Maskovací šaty

Opticky zeštíhlující šaty nejsou žádnou horkou novinkou. V Hollywoodu si je slavné krásky zamilovaly už před lety a u nás se těší oblibě už také nějaký ten pátek. Jejich efekt spočívá v rafinovaném kombinování barev, které opticky zdokonalují celou postavu například vpředu může být světlejší barva, ale po bocích bude černá. Perfektně však budete vypadat i ve volnějších šatech, které jsou pod prsy lehce prohnuté a přes bříško volně splývají dolů. Pokud si přece jen nejste jistá, že je bříško perfektně maskované, přidejte k šatům nepřehlédnutelný náhrdelník, do ruky maxi psaníčko a máte vyhráno.

Zavinovací střih šatů vaše bříško skryje...
Zavinovací střih šatů vaše bříško skryje…

5. Zavinovací střih šatů

Pokud máte v oblibě především šaty, vsaďte na zavinovací střih. Šaty mohou být klidně elastické a obepínat vaší postavu. Díky zavinování na břiše totiž nařasená látka bříško bez problémů schová a vytvoří iluzi bezchybné postavy.

6. Šikovně střižené sukně

Nejšikovnější střih, který dokáže zamaskovat větší bříško, ale i zadeček a boky, je takzvaný áčkový. Sukně může být libovolně dlouhá, důležité je však, aby začínala v pase a přes bříško se lehce “nafukovala”. Když si k ní pak obléknete volnější halenku, kterou ledabyle zastrčíte za pas, máte vyhráno. Bříško skvěle zamaskuje i dokonale padnoucí pouzdrová sukně s vysokým pasem, ideální černá, aby bylo zeštíhlení znásobené. K té můžete obléknout zkrácený top nebo jakoukoli halenku, která bude vypadat dobře zastrčená za pasem.

7. Pruhované sako je super!

Dámské sako, které je projmuté v pase, končí v nejširší části vašich boků a sedí dobře v ramenou, vašemu bříšku nedá šanci. Jednoduše ho skryje. Takže vyzkoušejte i tento náš tip.

Zdroj obrázků: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here