Legíny? Základ kapslové skříně!

0
4948

Patříte-li k těm, kdo se starají o ekologii a pomoc naší planetě, možná jste slyšeli o kapslových skříních. Jde vlastně o kapslový šatník. Díky němu nejen že budete mít minimum starostí s tím, co si ráno obléknout na sebe, ale hlavně budete mít tzv. udržitelnou módu a bez zbytečných kusů oblečení. Rychle zjistíte, že vám stačí pár kousků kalhot, sukní, košilí… nepotřebujete x skříní s oblečením.

Každá kapsle obsahuje navzájem kombinovatelné oblečení. To je samozřejmě založeno na vašem osobním stylu a vybráno tak, aby nepodlehlo módním trendům. Když si koupíte kvalitní oblečení v tomto duchu, budete jej moct nosit několik let. Tento způsob kombinování oblečení v původním složení navrhla Susie Fauxová, majitelka londýnského butiku. Dle ní měla kapsle obsahovat dvoje kalhoty, šaty či sukni, úplet, kabát, dvoje boty a dvě tašky. V dnešní době je kapsle o něco objemnější, je ideální, když skýtá kolem třiceti kousků oblečení. Díky malému množství oblečení si ji může dovolit kvalitně vybavit (tedy kvalitním oblečením) i žena s nižším příjmem.

Jak si zařídit kapslový šatník

Zaujala vás tato myšlenka a chcete pouvažovat o zúžení vašeho šatníku? Není nic jednoduššího. Stačí vyndat ze skříně všechno oblečení a rozdělit jej na tři hromádky. V první bude oblečení, které nosíte ráda. Ve druhé to, které nenosíte. A ve třetí bude oblečení, které asi nosíte, ale neměla jste ho dlouho, i rok na sobě.

První hromádku vraťte do skříně. Druhou rozdělte na oblečení pro charitu a oblečení pro někoho, komu třeba posunujete oblečení, které je obzvlášť zachovalé. Třetí hromádku dejte mimo šatník, a jestli z ní během roku něco vyndáte, oblečení uložte do šatníku. To, co ani druhý rok nepoužijete, byste měla věnovat nebo z něj udělat nový kousek oblečení, tzv. upcyklovat.

Co v kapslové skříni využijte?

Určitě bystě měla mít bílou a černou košili, malé černé šaty, rifle, sukni, tmavě modré klasické sako, společenský top, kožené boty, kabelu a pásek v jedné barvě, taktéž rozepínací svetr, mikinu, plátěné kalhoty, legíny, letní obuv a lodičky… Na zimu pak bundu, kabát, kozačky a teplé klasické boty.

Při volbě oblečení, které si ponecháte samozřejmě berte v potaz váš osobitý styl. Někdo obouvá lodičky téměř denně, někdo je nenosí vůbec, ani ve výjimečných případech. Mnohé z tohoto oblečení, kupříkladu zmiňované legíny, zakoupíte ve skvělé kvalitě za rozumné peníze v e-shopu Bolf . Podívejte se sami, jak bohatá nabídka zde je, a jak příznivé ceny na vás čekají.

Díky takovéto formě šatníku zjistíte, že vám skutečně stačí relativně malé množství oblečení. Je důležité volit barvy, které lze spolu kombinovat a které vám také sluší. Jestliže nemáte rádi oranžovou, určitě ji do šatníku nezahrnujte. Ideální jsou barvy jako bílá, béžová, černá, šedá, tmavě modrá, smetanová, hnědá.

Nezbývá, než se rozhodnout a pustit se do této skvělé změny. Velmi vás to ve finále osvobodí, a také budete mít rázem mnohem více času, který už nebudete potřebovat na vybírání oblečení, které se k sobě hodí a které chcete ten či onen den obléknout.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here