Oživte svůj outfit – masivní náhrdelníky

0
772

Diamond Ring

Nic nedokáže víc zdůraznit ženský sex appeal než nádherný šperk.  Podíváme-li se do minulosti, tak šperky byly odjakživa považovány za ozdobu žen. Trendem posledních sezón přehlídkových mol jsou jednoznačně výrazné masivní náhrdelníky, které okamžitě upoutají pozornost.

Obrovská síla doplňků spočívá v tom, že mají poslední slovo při vytváření celkového dojmu. Mohou být luxusní tečkou za vaším úsilím dobře vypadat, nebo velkým otazníkem, naznačujícím jejich nesprávný výběr.

Masivní šperky zvýrazní vaší ženskost

Masivní náhrdelníky jsou variabilní, takže se nemusíte obávat je nosit ať už do práce, na večer s přáteli či na společenskou událost. Tímto typem šperku můžete jednoduše a efektivně oživit celý outfit. Stylista však v tomto případě doporučuje držet se hesla “méně je více”. Náhrdelník krásně vynikne v kombinaci s jednoduchými šaty, tričkem, halenkou s kalhotami nebo sukní.

Nepřehánějte to ani s ostatními doplňky, jinak by se mohlo stát, že budete působit lacině či nevkusně. Pokud se neumíte obejít bez náušnic, vsaďte na minimalistické kuličky, kterými nic nepokazíte.

Dnes si můžeme vybrat z velkého množství masivních náhrdelníků, které v obchodech najdeme v různých tvarech, velikostech a barvách. Jak si však ze všech těch druhů vybrat ten správný? Závisí to na typu postavy a příležitosti, na kterou se ho chystáte nosit.

Jak nosit šperky?

Zásady při koupi bot a kabelek jsou poměrně známé. Málokdo však ví, že i nošení šperků se musí řídit určitými pravidly. Nestačí se spokojit s vědomím, že vaše třpytivé ozdůbky stály hotový majetek. Pokud je nesprávně zkombinujete, celá snaha i vynaložené finance přijdou vniveč. Předtím, než na sebe zavěsíte jakýkoli šperk, doporučuje se dodržet alespoň tři základní zásady.

Zásada číslo 1

Stříbrné šperky v žádném případě nekombinujte se zlatými. Přesto, že oba kovy jsou velmi oblíbené, rozumí si spolu asi tak dobře jako vy a vaše tchýně. Jejich současné nošení svědčí o velkém nevkusu a neznalosti základních trendů. Pokud nechcete být obviněn z těchto “zločinů”, rozhodněte se pouze pro jeden z kovů a druhý nechte doma.

Zásada číslo 2

Šperky spolu musí ladit. Kromě barvy zvoleného ušlechtilého kovu by jednotlivé kousky měla sjednocovat i barva kamene, který je zdobí. Drahé kameny totiž nejsou lentilky. Pokud má váš diamantový prsten růžový odstín, kamínky v náušnicích by měly mít stejný. Jen tak dosáhnete požadovaný efekt a uděláte pomyslnou zkoušku ze správného nošení šperků.

Zásada číslo 3

Kdyby měly vzácné kovy nos, směřoval by jemně vzhůru. Dobře si totiž uvědomují svou krásu i cenu, a tak se jen nerady vidí ve společnosti bižuterie, která se jich, někdy více, jindy méně úspěšně snaží napodobit. Jedinečnost a nepostradatelnost bižuterie přitom nikdo nepopírá. Její kombinace se zlatem, stříbrem a diamantem je však ve společnosti nepřípustná. Pokud jste majitelem diamantu nebo jiného vzácného kamene, nechte ho pěkně vyniknout a neubírejte mu na kráse žádnými skleněnými doplňky.

Šperky jsou jako suroviny v kuchyni – nelze je “zkonzumovat” najednou

Ať už jsou všechny šperky jakkoli krásné a chutné, nelze je “zkonzumovat” najednou. Pokud se má výtvor podařit, musíme být při výběru opatrní a dbát na harmonii jednotlivých chutí. Jen tak se nám podaří “ukuchtiť” model, který na plese zachutná každému.

Pokud jste romantický typ, neváhejte sáhnout po náhrdelníku v podobě jarní zahrady plné květů. Nejvíce vynikne tehdy, pokud jej zkombinujete s jednobarevnými šaty, ideálně bílými.

Masivní řetízky prodlouží krk, jsou tedy vhodné pro silnější typ postavy. Dovolit si je však mohou i dívky a ženy se štíhlou figurou. Skvěle vyniknou například v kombinaci s tričky s potiskem.

VIDEO: Jak nosit masivní náhrdelníky


Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here