Top nejdražší parfémy z celého světa – jak voní?

0
247

PassantGuardantwhitesV dnešní době internetových parfumerií se mnozí udiveně ptají: “Proč dávat za voňavé cetky tisíce korun v kamenném obchodě, když to jde i jinak?”. Ne všichni však uvažují takto šetrně a důkazem je vzkvétající obchod se superluxusními parfémy. Nejsou to tisíce korun, ale rovnou desetitisíce, které je třeba zaplatit za kousek toho najvoňavějšího, co tento svět nabízí. Které parfémy jsou těmi nejdražšími?

Clive Christian – Passant Guardant

Je to jen pár měsíců dozadu, co svět poznal novou jedničku mezi superluxusní parfémy. Postaral se o ni starý známý Clive Christian, kterého v žebříčku nejdražších parfémů najdete hned několikrát. Ceněný odborník na parfémy vytvořil vůni Passant Guardant u příležitosti otevření nového parfémového butiku v londýnském centru Harrods a aby se na tuto slávu nezapomnělo, přidal neuvěřitelný flakon (můžete ho vidět u tohoto článku). Jde o ručně dělaný obal z 24karátového zlata a diamantů, co sám tvůrce označil za ikonický počin. Parfém velikosti 30 ml i s tímto flakonem dostanete za 180 tisíc eur. Neuvěřitelné …

Clive Christian – Imperial Majesty

Jméno Clive Christian tu máme znovu, protože jde o tvůrce toho nejluxusnějšího voňavého zboží. V žebříčku superdrahých parfémů má i ten s názvem Imperial Majesty, který spatřil světlo světa v roce 2006. Prodává se v 500 ml balení a pokud byste si ji chtěli tuto voňavku zajistit, vyšlo by vás to skoro na 170 tisíc eur. Samozřejmostí je luxusní lahvička, která skrývá přísady jako pomeranč, kardamom či cedrové dřevo.

Baccarat – Les Larmes Sacrees de Thebes

Ve světě parfémů je známá i značka Baccarat, která si potrpí na luxus. Důkazem je parfém, který v překladu znamená “posvátné slzy Théb” a byl navržen mistryní Christiane Nagel. Obsahuje vůni myrhy, kadidla, jantaru, jasmínu, pelargónie, ylang-ylang, kardamonu, bazalky, santalového dřeva a pižma, přičemž důraz byl kladen také na obal. Výsledkem je parfém, který si lze koupit za 5,5 tisíce euro za lahvičku velikosti 30 ml.

Chanel – N°5 Parfum Grand Extrait

Mezi parfémy, které si kupují pouze vybraní boháči, najdeme i značku Chanel. V móduě jde o to nejluxusnější a vůně Grand Extrait je zase to nej, co nabízí mezi parfémy. Svou vysokou cenu dosáhla kvůli specifickým ingrediencím, které v době výroby parfému stály nekřesťanské peníze a také kvůli chemické látce, která celé směsi dodává potřebnou jiskru. Grand Extrait v poměrně běžném flakonu (alespoň oproti výše zmíněným parfémům) si můžete koupit za 3,5 tisíce eur za 30 ml lahvičku. Samozřejmě, platíte i za značku.

Caron – Poivre

Již v roce 1954, kdy byla tato vůně odhalena, byla označována jako odvážná, silná a nepřekonatelná. Status toho nejlepšího si udržela dodnes, přičemž je určena mužům i ženám. Její tvůrce, Michel Morsetti, vsadil hlavně na koření, květiny a dřeva, které v ní lze cítit. Za malý unisex parfém Poivre od značky Caron dáte asi tisícovku eur a těšit se můžete i na originální lahvičku, která vzbuzuje pozornost už nejedno desetiletí.

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here