Trik jak nosit vysoké podpatky a vyhnout se bolesti nohou

0
842

High Heels´Jak nosit vysoké podpatky a vyhnout se nepříjemné bolesti nohou?´ pokud jde o módu, tak to je jedna z nejčastějších otázek žen bez ohledu na věk. Říká se: ´Toužíte být krásné a elegantní? Tak se zakousněte do rtu a smiřte se s bolestí. ´ Přesně jak říká staré známé pořekadlo: ´Pro krásu se trpí!´ S tímto pořekadlem většina z vás určitě souhlasí a připomíná si ho během mučení krásnými vysokými lodičkami.

Zajisté jste se již dámy setkaly se silikonovými vložkami vyrobenými speciálně pro vysoké podpatky, které dělají vysokou botu mnohem pohodlnější. Jsou vyrobeny ze silikonového gelu a umístěny v přední části boty. Brání noze posouvat se dopředu a tím předcházet nepříjemným puchýřům.

A je to tady! Přinášíme vám další řešení, které ukončí vaše podpatkové trápení. Je to jednoduchý trik, na který potřebujete jen obyčejnou leukoplast. Leukoplastí oblepte třetí a čtvrtý prst na noze (počítejte od palce) a můžete vyrazit. Zdá se vám to příliš jednoduché?

Proč trik s leukoplastí funguje?  

Tento trik je založen na lékařské teorii, která říká, že mezi oběma výše uvedenými prsty je nerv, který způsobuje bolest. Pokud se tyto prsty drží pohromadě, tlak na tomto nervu se zmenší a vy vydržíte nosit podpatky déle. Samozřejmě, takový trik nelze použít v botách s otevřenou špičkou. Stejně si dejte pozor na to, abyste prsty nestáhly až příliš silně.

Pět doporučení, jak vydržet na podpatcích, co nejdéle

  1. Správný výběr lodiček – vyvrtnout nebo zlomit nohu si můžete i v botách bez podpatku. Bota musí na noze sedět, pokud tomu tak není – nekupovat. Oželte raději nízkou cenu i pěkný vzhled a dopřejte si pohodlí.
  2. Pro pohodlí a stabilitu jsou ohromné páskové lodičky. Chodidlo obepnou na více místech, především v oblasti kotníků. Čím více pásků, tím docílíte lepší stability a fixace.
  3. Výše zmíněné gelové výstelky – tato pomůcka změkčí došlap a významně tlumí nárazy a otřesy.
  4. Významnou roli mohou hrát i protiskluzové nálepky. Díky zdrsněnému povrchu podpatek neuklouzne – hned jste v kramflících jistější.
  5. Trénink – na vysokých podpatcích se musí umět chodit, jinak budete vypadat hloupě a směšně, nikde daleko nedojdete.

A co říká přední evropský specialista z Institutu Parish & Bell Les Bailey na bolest, kterou způsobují vysoké odpadky?

“Vysoké podpatky přetěžují přednoží, povoluje se kvůli nim vazivo, noha se roztahuje a vzniká takzvané příčné plochonoží. Kromě nadměrného zatěžování kolen a nártů hrozí deformace chodidla, bolesti kloubů či poruchy žil. U velmi vysokých podpatků se pánev naklání dopředu a tato nepřirozená poloha může vést dokonce až k poruchám menstruace a problémům s otěhotněním.”

Na závěr: Trik s leukoplastí je skvělý, ale všeho moc škodí i časté nošení vysokých podpatků, a proto varování lékařů neberte milé dámy a slečny na lehkou váhu.

VIDEO: Jak chodit na podpatcích?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here