Zajímavosti o kabelkách – tohle jste netušily!

0
635

kabelkaŽenská kabelka není jen potřebnou částí outfitu, obyčejnou taškou nebo běžným doplňkem. Je něčím víc a ačkoli to muži nikdy nepochopí, je pro nás jakýmsi samostatným světem. Nosíme ji den co den, a tak se stává naší součástí, která nejednou zaujala i různé průzkumy. V jednom se řešilo, kolik jich doma máme, v dalším jak si je vybíráme, kolik do jedné investujeme nebo jaký náklad v ní nosíme. To vše jsou věci, které lze na první pohled nezní zajímavě, ale když zobecníme výsledná čísla, za pozornost to už stojí … Vždyť čtěte déle a uvidíte samy!

Kolik jich máme?

Základní otázka, která napadne zřejmě každou ženu (a určitě i muže, který s ní žije) je – kolik těch kabelek vlastně mám? Jedna rozhodně nestačí, protože každá příležitost vyžaduje jiný styl, jinou velikost či jiné zdobení. Výsledkem takového dělení je, že většina žen má průměrně 6 kabelek, které dokola točí. Samozřejmě, máme jich více, ale 6 je číslo, které i reálně nosíme a nejen necháváme ležet vespod skříně.

Kolik v ní unesete?

Na běžný den se nosí středně velká až velká kabelka, která toho hodně pojme. Potřebujeme přece základní věci jako peněženku, klíče, kapesníky nebo mobil, také nějaké malé občerstvení, líčidla, voňavku, deštník či nabíječku. Pokud něco během dne dokoupíme, většinou to putuje zas a znova do kabelky. Výsledek? Průměrná ženská taška váží 2,5 kila.

Kolik věcí tam nacpeme?

Výše jsme začali základním výpočtem věcí, které se v kabelkách nosí, ale pokračovat bychom mohli i dál. Drobností, které se v ní najdou, je totiž tolik, až se nám to samým nechce věřit. Zaokrouhleným číslem je 30 a pokud nevěříte, klidně se chopte své kabelky a po jednom vykládejte. Podle statistik tam najdete minimálně 10 věcí, které vůbec nepotřebujete. Mnohé ženy obsah svých kabelek zveřejňují na sociálních sítích a je to poměrně zajímavý výběr věcí. A samozřejmě, rozsáhlý.

Kolik nás stojí?

K statistikám, kolik dávají české ženy za kabelky, jsme se bohužel nedopracovali. V Británii si však na tuto věc podívali zblízka a zjistili, že tamní ženy si běžně vykračují na rameni s investicí něco přes tisícovku liber. Samozřejmě, jde o designérské modely, které jsou v této zemi velmi populární. Nejvíce kupované jsou značky Mullberry, Louis Vuitton či Prada.

Jak ji kupujeme?

Jak jsme již řekli, typů kabelek je dostatečně mnoho na to, abychom její výběr přizpůsobili vybrané události, na kterou se chystáme. Jedno však mají kabelky společné – sháníme je a nakupujeme je velmi rády. A to dokonce až tak, že jde o nákupní položku, která nám ženám způsobuje největší potěšení při výběru i po zaplacení. Takže ne boty, oblečení nebo líčidla, ale kabelka vyhrála mezi vším, co toužíme kupovat nejvíce. Co na to říkáte?

VIDEO: Co ženy nosí v kabelce?!

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here