Proč si v létě užíváme sex nejlépe?

0
1011

Beach

´Budiž požehnaný pramen tvůj a vesel se z milenky mladosti své. Laně milostné a srny utěšené; prsty její ať tě opojují všelikého času, v milování jejím kochej se ustavičně,´  Šalamoun

Sex je příjemný i v zimním období, ale pravdou je, že léto je synonymem volnosti, zábavy a odvázanosti, což vede k sexuální nespoutanosti.  Odborníci říkají: „Zamilovanost a sex jsou v našich myslích spojeny v jeden celek. Ukončení zimního období a chladného počasí působí jako afrodisiakum, protože lidé odkládají vrstvy oblečení, odhalují víc nahé kůže. Sluneční paprsky rozpouští depresivní náladu a lidé mají větší tendenci odevzdávat se tělesným potěšením, jako je například plavání, nebo právě sex.“

Sexuologové dále upozorňují, že kvalitní sex není záležitostí jedné noci – lidé se musí učit milování. Skvělý sex zažijete pouze s partnerem, kterého milujete a dobře ho znáte, jen tak se naučíte sdílet intimitu, investovat do něj pozornost a fantazii. A pokud to vše spojíte s letním sluncem, prožijete úchvatný a nedostižný sex.

 Slunce zvyšuje sexuální aktivitu

První důvod, proč jsme v létě sexuálně aktivnější – slunce svítí déle, tím pádem máme déle dobrou náladu a také více času myslet na věci příjemné. Sami zajisté můžete potvrdit, že čím je venku více přirozeného denního světla, tím se cítíte méně unavení, máte více energie a méně podléháte depresivním náladám. Slunce nás nejen aktivizuje, ale i rozžehává v nás touhu po druhém těle.

Sluneční světlo pozitivně působí i na naše hormony

Sluneční světlo má pozitivní vliv na zvyšování hladiny hormonů v našem organismu, konkrétně serotoninu, dopaminu a endorfinů, které vyvolávají pocity štěstí a radosti ze sexuálního opojení. Rakouští lékaři například zjistili, že u mužů s růstem hladiny vitaminu D vzrůstá i hladina testosteronu, která je pro sexuální nabuzení a výkonnost rozhodující. Mají více vitamínu D, mají i více testosteronu a navíc i vyšší sexuální výkonnost, takže je zcela logické, že v letních slunečných měsících mají muži i více chutě na sex jako v zimě.

A kdo by odolal minisukním a sexy vysokým podpatkům?  

Léto má svá specifika – nejsme navlečení do tlustých svetrů.  V létě chodíme na ostro a shazujeme ze sebe téměř vše. Stačí se projít po ulici a muži i ženy neví, kam se dřív podívat. Všechny ty minisukně, šortky, tílka, opálené těla, vysportované postavy přímo lákají k tomu, abychom si je důkladně prohlédli … a pak nemyslete na sex, když je kolem tolik krásy.  Navíc, muži to se vzrušením nemají vůbec těžké. Stačí jim pohled na dívku v průsvitných šatech a jejich “sexuální chtíč” buší na poplach.

Stačí tak málo, abychom zahořeli touhou

Taktéž rádi experimentujeme, v létě se nám nabízí množství míst, které doslova lákají k sexuálním radovánkám –  louka na dece, les a měkký mech, stan, loďka na vodě a na sex na pláži nezapomenete do své smrti. Výhodou je i to, že k tomu, abychom se propracovali k nahému tělu, nás nestojí žádná námaha. Někdy stačí vyhrnout krátkou sukýnku, stáhnout ramínko tílka či poodhrnout plavky. A to je další důvod, proč si v létě dopřáváme více sexu, jak v zimě.  Komu by se taky chtělo v zimě svlékat!

Léto – prázdniny – dovolená – alkohol

Aby se člověk věnoval více sexu, potřebuje nejen chuť, ale i čas. No a léto naplňuje i tuto nezbytnost. Nastal čas dovolených, a tím pádem i více možností setkat se s novými lidmi. V létě pochopitelně trávíme mnohem více času venku, díky čemuž máme více příležitostí konfrontovat se s impulsy vzrušení. Koupaliště plné lidí v plavkách či sportoviště plné zpocených, vyrýsovaných těl, to vše je rájem na zemi. A pokud k tomu všemu přidáme konzumaci alkoholických nápojů, po kterých jsme přítulnější, není co dodat.

VIDEO: Sex na pláži


Zdroj obrázku: Freeimages.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here