8 jednoduchých pravidel a rad pro spokojený a dokonalý vztah

0
1234

par-laskaPokud si osvojíte s partnerem několik zvyků, může se z vás stát perfektní dvojice. A můžete mít spokojený vztah po pěkně dlouhou dobu. Eliminujte neduhy ve vztahu jednoduchými pravidly. Postačí, pokud změníte detaily a vaše polovička bude cítit, kolik lásky jí dáváte. A tolik lásky, možná i více, vám bude vracet zpět.

Zasypávejte se komplimenty

Platí to pro muže i ženy. Nejde o prázdná slova, ale vyslovení pozitivního pocitu, který právě z partnera máte. Co nejčastěji vyzdvihujte na něm to, co se vám líbí. Chvalte. Vy jste osoba, která má svého manžela či přítele podporovat a i jeho tvrdé mužské ego bude rádo, když ho pohladíte.

Vyhledávejte společnost jiných dvojic

V ideálním případě by mělo jít o dvojice, kterým to také dobře “klape”. Podvědomě se tak navzájem motivujete a vidíte, jaké krásné je existovat ve dvojici a sdílet lásku.
Jako zadaní byste samozřejmě neměli zanedbávat své svobodné přátele, ale je důležité, abyste si plánovali aktivity s nějakým párem, se kterým si dobře rozumíte. Poskytuje vám to prostor pro dialog, ve kterém se všichni najdete a trávení večerů ve dvojici se tak nemusí stát stereotypem.

I maličkostí je důležité si vážit

Z detailů se skládá svět. A také váš vztah. Budujte si ho i drobnostmi, které potěší. Pokud na toho druhého myslíte, napište mu. Nechte svému příteli na počítači milý odkaz nebo jej z času na čas potěšte malým dárkem.
Může ho doma čekat sladké překvapení nebo během pracovního dne může najít v telefonu vzkaz, že vám chybí. Projevujte si navzájem lásku, za to se stydět nemusíte.

Společné cíle a plány

Nemusí jít o dlouhodobé plány. Plánujte si společně například víkend. Naplánujte si výlet či aktivity během týdne. Budujte si rozvrh společně a slaďte si jej tak, abyste měli čas na vlastní záliby i společný program.
Rozhodujte se však spolu a poraďte se, aby se jeden z vás necítil vynechán. Pro vztah je přínosem, pokud spolu pracujete i v tomto případě. Zlepšíte vzájemnou komunikaci a posílíte pouto. Je to dobrý pocit být součástí života toho druhého.

Rande nemusí být vůbec minulostí

Ani občasné klišé ve vztahu neuškodí. U většiny párů je randění záležitostí začínajícího vztahu. Když už jsou spolu delší dobu nebo spolu dokonce bývají, klasické rande ze vztahu zmizí.
Vše řešíte společně, jdete do kina, ale to kouzlo mírně vyprchá. Zavolejte svému partnerovi a pozvěte ho občas na kávu či na dobrou večeři. Zpestřete si běžné dny a vdechněte do nich nevšednost a trošku “kýčovité” romantiky.

Eliminujte doma stres

Život je plný stresu a je obtížné vyhnout se jeho vlivům. Setkáváme se s ním téměř každodenně. Pokud se svým partnerem bydlíte, snažte se nepřenášet z práce a celého dne negativní pocity domů.
Naplánujte si aktivity, které vás uklidní a díky kterým už domů přijdete vyrovnaní a spokojenější. Stres a špatná nálada mohou často vést k bezdůvodným hádkám, které ve skutečnosti vůbec nejsou opodstatněné.

Udržujte jiskru při životě

Z času na čas ve vztahu přijdou momenty, kdy máte toho druhého po krk. Uchovávejte si však v hlavě pomyslný seznam malých či velkých věci, které na tom druhém milujete.
Nebo vzpomínky na společné zážitky či začátky vztahu, když jste při pohledu na vašeho dnešního přítele měla pověstné motýli v břiše. Pokud na ně budete stále myslet a držet je v popředí své mysli, vztah tím posílíte a pravidelně si budete uvědomovat, že to všechno je vaše.

Občas si vyhoďte z kopýtka

Je jen pozitivní, pokud byste nejraději všechen čas trávili se svou polovičkou. Dovolte si však občas dát od sebe pauzu a využijte ji ve svůj prospěch, kdy se budete věnovat jen sobě.
Vyrazte si s kamarádkami na výlet nebo třeba na den do wellness. Pokud se déle nevidíte, opětovné setkání je o to vroucnější. Občas si takto připomeňte, jak moc jste rádi, že jste spolu.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here