Jak nebýt žárlivá? Máme pro vás 10 tipů!

0
1648

Jak na žárlivost?
Jak na žárlivost?
Žárlivost zapříčiňuje muka ne pouze tomu, kdo žárlí, ale i tomu, na koho se žárlí. Ne každý vztah, ba dokonce ani manželství, nedokáže vydržet konstantní žárlivost avs ní související urážky a skandály. Máte pocit, že se kvůli vaší žárlivosti život stává nesnesitelným a vztah se rychle chýlí ke konci? Pak byste se měli bleskově žárlivosti zbavit bez ohledu na to, jak těžké to může být. Přečtěte si našich 10 rad jak na žárlivost.

1. Pochopte, že váš partner je svobodný člověk

Váš přítel či manžel není vaším majetkem a žije v určité společnosti, proto má právo na svůj osobní prostor. Může mít přátele a známé, o kterých nevíte, stejně své záležitosti, které chce řešit bez vaší účasti. Je hloupé ho sledovat a vyptávat se, protože tím nezískáte vůbec nic. Akorát se dotyčný před vámi uzavře a bude se od vás vzdalovat. Je důležité dát muži nezbytné minimum svobody, aby se milostné vztahy nestaly těžkými okovy, z nichž se snaží vymanit, protože jsou v rozporu s normálním životem.

2. Nehledejte důvody, proč žárlit

Žárlivost je vlastně nedostatek důvěry, což se může projevit skutečnou posedlostí v podobě sledování, kontroly smsek a telefonních hovorů, prohledávání kapes. Pokud není žádný důvod, ani jej nehledejte a nevymýšlejte si ho, pokud se nechcete stát neurotickou ženskou či hysterkou.

3. Zvyšte své sebevědomí

Máte neustále podezření, že by váš milovaný mohl upozornit na jinou ženu? Pak zřejmě nemáte o sobě příliš vysoké mínění. Pokud jste si vědoma své krásy a inteligence, jste zajímavá a hrdá na sebe, nebudete žárlit s podezřením, že máte soupeřku. Abyste si co nejsnadněji zvýšili sebevědomí, udělejte vše proto, abyste skutečně měla být na co hrdá – starejte se o sebe, rozvíjejte své schopnosti a snažte se být zajímavá pro sebe i pro ostatní.

4. Nalaďte se na pozitivum

Když se ve vaší hlavě neustále točí jen smutné myšlenky, když si stále myslíte, že se váš muž mění a má jinou, zkuste nejjednodušší možnost autotrénink, abyste přeměnily negativum na pozitivum jednoduše změnou významu na opačný. Nahraďte smutnou myšlenku: “Nemá mě rád, má jinou” na “On miluje jen mne, jsem pro něj ta nejkrásnější, má pouze mě.” Jakmile myšlenkami zabloudíte k něčemu špatnému, zopakujte si své pozitivní tvrzení a zkuste mu upřímně věřit.

5. Realizujte se

Pochopte i to, že i vy jste stejně jako on osobnost. Ano, milujete svého muže, ano, jste připravena obětovat mu sebe a svůj život, ale tato obětavost je pouze tehdy cenná, když budete dělat i něco pro sebe. Zaměstnejte se tak, aby vám nezbýval čas vysedávat před televizí s prázdnými myšlenkami. Najděte si nějakou kratochvíli, něco, co ráda děláte, komunikujte a potkáváte se svými přáteli a nebudete mít čas žárlit. Pochopíte, že v životě je stále hodně toho, co chcete dělat a učit se.

6. Nežárlete na bývalé vztahy

Vy, stejně jako vaše milovaná polovička, jste měli osobní život do té doby, než jste jeden druhého setkali. Nežárlete na jeho bývalou partnerku či manželku – to vše zůstalo opravdu v minulosti, a proto nebuďte tou, která vtahuje minulost do vašeho současného života. Vždyť on se rozhodl pro vás, a to je nyní hlavní věc! Nevyptávejte se na minulost, nesnažte se zesměšňovat či ponižovat jeho ex-přítelkyně, tím neponížíte jen jeho, ale i sebe. Co bylo, bylo, co je, to je.

7. Je důležité, aby měl svou oblíbenou práci

Žárlit na práci, které věnuje mnoho času, dokonce občas i na úkor vás, je většinou hloupost. Popřemýšlejte o tom, co znamená pro něj práce. Není náhodou způsobem, jak zajistit důstojný život pro svou milovanou ženu, kterou jste vy? Co byste řekli, kdyby všechny pracovní záležitosti nechal tak, trávil čas vysedáváním vedle vás? Takový muž by rychle ztratil váš respekt spolu se společenským postavením, ale to přece nechcete, že?

8. Přátelství s opačným pohlavím – to není důvodem žárlit

Pokud má kamarádky, je to v pořádku. Svou žárlivostí ho můžete naopak donutit dívat se na přátelství jinýma očima, vzbudit zájem tam, kde nikdy nebyl. Pokud se již znají léta, proč by se najednou mělo něco změnit?

9. Člověk musí mít přátele

Je přirozené jednou za čas žárlit na muže a jeho přátele, když občas před vaší společností jim dává přednost. Téměř pro každý vztah je však nutné krátké odloučení, abyste více pocítili vzájemnou náklonnost. Mějte radost z toho, že si vašeho muže váží a mají rádi ti, kteří ho znají déle než vy. Potvrzuje to, že jste si správně vybrala. Učte se od těch lidí, s nimiž se váš muž přátelí, abyste pochopili, co máte dělat, aby se s vámi cítil tak dobře jako s nimi.

10. Když už existuje důvod

V takovém případě, kdy vašemu muži neunikne ani jedná sukně, ale vždy se vrátí k vám, nemá žádný smysl se trápit žárlivostí – buď se s tím smíříte, nebo od něj odejdete, abyste si chránila nervový systém a zdraví pro někoho, kdo si toho bude vážit. Pokud jste ochotna se na to dívat přes prsty, utěšte se myšlenkou, že jste to právě vy, koho zřejmě nikdy nevymění za jednu ze svých mnoha přítelkyň.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here