Jak se vypořádat s nevěrou?

0
218

smutná žena

Je to tady! Vaše podezření se potvrdilo. Byl vám nevěrný. Stručný fakt, holá realita, ale problém vyrovnat se s ní podstatně rozsáhlejší. Co je horšího, než skutečnost, že člověk, kterého jste milovala, vás zradil. Hořkost se snoubí s nenávistí a obrovským žalem. Jak dál?

Dopřejte si speciální péči

Zjištění, že vás podvádí je hrozný šok – a je úplně jedno, zda se přiznal on nebo jste to odhalila sama. Taková zpráva bezpochyby zasahuje i sebevědomí. Proto první věcí, kterou musíte udělat, je dopřát si mohutnou dávku péče o sebe. Dostatek kvalitního spánku, dobré stravování, cvičení. Velmi důležitá je aktivita – zvýší se hladina endorfinů a budete méně pociťovat smutek.

Pryč od nevěrníka

Odjezd k mamince nebo ke známé můžeme v tomto případě jen doporučit. Dvou denní pauza vás zchladí a reálně přehodnotíte tuto nepříjemnou událost. Navíc i on takto pochopí, že přestřelil. Dopřejte mu pocit prázdnoty, který si nevěrník jen zaslouží, a ukažte mu, že vás zásadně zasáhl a pokud by s vámi chtěl počítat do budoucna, bude to mít hodně těžké.

Vyplavte emoce

Není dobré emoce dusit – ani pozitivní, ani ty negativní. Při jakékoliv ztrátě reaguje mozek tím, že vyplavuje jistý druh chemikálií. Pomůže citlivá hudba, filmy, pokec s přáteli, zápisky do deníku, abychom nechali emoce běžet ven a nedusily je v sobě.

Nechtějte znát detaily o nevěře

Je normální, že po tomto zjištění budete mít potřebu dozvědět se o té druhé každý detail. Pozor! Takto se jen a jen hlouběji zamotáte do problému. Některé podrobné informace vám mohou ublížit ještě více než samotný fakt o jeho nevěře a mohou vás strašit i poté, jak vztah ukončíte. Někdy je lepší nevědět …

Sex s ex vám nepomůže

Hněv je na místě a je to tak správně. Nicméně pozor, není to ten nejvhodnější čas na to, abychom zavolali svého ex přítele na rychlovku nebo oživili vztah s bývalým. To, že vás partner podvedl, už nic nezmění. Navíc je velká pravděpodobnost, že se po tomto budete cítit ještě hůř a naděláte si zbytečné problémy. Ani vrhnout se bezhlavě do nového vztahu se nevyplácí.

Nevracejte se k této události

Nevěra bolí a nutí nás, abychom se stali přirozeně posedlé událostmi, které se staly. Zapomeňte na obviňování sebe samé a vše, co vás nutí zůstat v bludném kruhu. Raději si zajděte ke kadeřníkovi, případně si běžte zaběhat nebo se věnujte aktivitám, které zahltí vaši mysl.

Pokračování navzdory nevěře

Pokud mu přece jen navzdory všemu chcete odpustit, musíte se ujistit, že vás opravdu miluje a je ochoten věci dát do pořádku. Ověřit si, zda přerušil kontakt s danou osobou, zda bere odpovědnost za to, že vás podvedl a zejména – zda je ochoten udělat cokoli, aby vás ujistil o tom, že udělal omyl, který již nemíní opakovat a hluboce jej lituje. Teprve pak můžete opět přehodnotit váš vztah. Pozor však na planá slova. Navíc, musíte si být jistá, že mu opět dokážete důvěřovat. Bez důvěry neexistuje žádný láskyplný vztah.

Nejdůležitější je odpustit

Nejen jemu, ale i sobě. Protože sama hledáte chyby v sobě a za jeho nevěru se obviňujete. Ať už se rozhodnete pokračovat s ním nebo ne, v každém případě je odpuštění nejdůležitějším krokem. Neomlouvejte ani své, ani jeho chování, jednoduše jej přijměte. Musíte věřit zejména sama sobě, pokud ne, bude to těžké s každým dalším mužem od nynějška. Proč? Protože ho můžete podezřívat i bez důvodu a mít snahu vrátit mu to, co se stalo vám. A to je velmi špatné, špatné, špatné.

Podstatně lépe budete snášet nevěru, když si uvědomíte, kolik negativ ten váš vlastně měl. A že jste vlastně včas přišla na to, že není vhodným partnerem na celý život. Vždyť nevěra, pokud se nedohodnete na volném vztahu, je podstatným porušením partnerského vztahu. Hlavu vzhůru milé dámy! Pro jedno kvítí slunce nesvítí!

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here