Jak si udržet vztah na dálku

0
1848

Blessed_Feathers_WikipediaVztah na dálku je často zatěžkávací zkouškou. Potřebuje hodně důvěry a trpělivosti, silných lidí a v neposlední řadě i pořádné nervy. A hlavně velkou vzájemnou lásku. A jak se tedy dá takový vztah zvládnout?

Důvěřujte si

Důvěra je důležitá v každém vztahu, obzvláště pokud je na dálku. Musíte mu věřit a on musí věřit vám. Vzdejte se negativního myšlení a přestaňte podléhat panice pokaždé, když vám oznámí, že jde na pivo. Věřte mu. Opravdu šel jen na pivo. Negativní nemyslet je ve vztahu na dálku velmi důležité. Uvědomte si, že tvoříte pár. Je s vámi, protože to sám chce.

Buďte věrné!

Bez důvěry a věrnosti nebude váš vztah fungovat ani spolu, ani odděleně. Věrnost je jedním z aspektů vztahu, který mnoho lidí považuje právě za to nejdůležitější. Samy to znáte. Party sem, party tam. Dámská jízda plná cizích chlapů, trochu alkoholu a vy ve velkém pokušení. Podlehnout? Odolat? Odolat! I když by to byl ten nejdokonalejší chlap pod sluncem, s tělem samotného Boha. Nikdo z nás by nechtěl být podveden. Ani vy ne.

Buďte v neustálém kontaktu

Pod neustálým kontaktem nemyslíme vyvolávání od rána do večera. Tímto byste ho spíše trápily (a před kamarády i ztrapnily). Nechte ho dýchat. Zavolejte si několikrát do dne, podělte se o události a zážitky. Současná doba nám poskytuje mnoho možností. Telefonáty, smsky, videohovory. Leckdy během dne ho potěšte milou smskou, pošlete mu vaši fotku nebo místa, kde se právě nacházíte. Je důležité zůstat v neustálém spojení, vědět co ten druhý dělá, jak tráví svůj den. Vztah na dálku vám přináší i možnost okořenit intimní život. Je to dokonalá příležitost vyzkoušet sex po telefonu či ještě lépe, sex prostřednictvím videohovoru. Nejenže potěšíte sama sebe, ale věřte nám, že velkou radost uděláte i jemu.

Mějte společné plány

Vztah na dálku musí mít silný základ, ale i přesvědčení, že se svým partnerem počítáte i v budoucnu. Jen takový vztah má perspektivu vydržet. Proto plánujte. Společně. Naplánujte si vaše budoucí setkání, společné výlety. Velmi důležité je i to, abyste věděli, kdy spolu opět budete. Toto vám pomůže lépe zvládat odloučení a vy se budete těšit na další setkání. Klidně můžete odečítat i dny.

Udržujte pravidelný osobní kontakt

Při vztahu na dálku je nezbytné udržovat i osobní kontakt a to pokaždé, kdy je to možné. Společná blízkost a něha je něco, co tiše pomáhá udržovat každý jeden pár a pomáhá předcházet odcizení. Proto si vzájemnou blízkost užívejte co nejvíce, při každé možné příležitosti.

Myslete pozitivně

Ve vztahu, který dělí kilometry, lze nalézt i pozitiva. Máte více času pro sebe. Máte více času na své aktivity i na svůj rozvoj. Nejste nikým a ničím omezována. Můžete jít ven s kamarádkami, na diskotéku, kde jen chcete (nezapomínejte však při tom na pravidlo o věrnosti). Ve vztahu na dálku často přicházejí i těžké chvíle. Nejednou se stane, že vás přemohla nechuť pokračovat, pocit, že to už dál nezvládáte, a že to pro vás nemá smysl. Vždy když se to stane, nevzdávejte se. Vzpomeňte si, pro co všechno jste začali. Představte si život bez něj. Dalo by se to? Pokud ne, uvědomte si, že takový stav je jen dočasný ať už kvůli práci nebo škole. Jednoho dne budete mít “normální” vztah i vy. Každý večer budete usínat jeden při druhém, společně se probouzet, trávit veškerý svůj volný čas. Pěkná představa, ne?

Jeden pravdivý výrok na závěr

U tématu o vztahu na dálku mě vždycky napadne výrok jedné mé dobré kamarádky. “Možná ještě jen kvůli tomu stále tvoříme pár, že nejsme každý den spolu.”   Inu, dá se na to podívat i z této strany a brát to jako výhodu. Ještě vám jednoho dne budou lézt na nervy jeho všude rozházené ponožky.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here