Manželský sex je skvělý! Proč? Máme pro vás hned několik důvodů

0
694

Manželský sex je skvělý... A ne že ne...
Manželský sex je skvělý… A ne že ne…
Většinou po svatbě sex už není takový jako na začátku vztahu, ale to neznamená, že by měl být horším. Asi sex nebudeme mívat už tak často, protože přibudou jiné důležité povinnosti a v každém případě náš vztah nabude jiný rozměr. Samozřejmě, je důležité, aby sexuální přitažlivost nadále fungovala, ale důležité jsou i jiné stránky vztahu, který se stal závazným.

I když o manželském sexu kolují jen samé negativní fámy a drby, ale má to také něco do sebe. Zde je několik nepopiratelných výhod manželského sexu:

1. Už známe svá těla

Pokud jsme ve vztahu několik let, dobře známe svá těla navzájem. Víme, co je pro tělo příjemné a co ne, a ví to i partner. Nebudeme se muset nadále dostávat do někdy až trapných situací, kdy mu musíme říci, že to, co dělá nemá správný efekt nebo naopak požádat ho o to, aby to co dělal opakoval. Navíc se naučíme komunikovat beze slov, což je při milování velkou devizou.

2. Dobrý sex nemusí trvat hodinu

Je pravdou, že dlouhé milování má své kouzlo, ale v pokročilejším stádiu zjistíme, že dobrý sex vůbec nemusí být dlouhý. Zejména, pokud je třeba ráno brzy vstát nebo nás čekají další povinnosti. Někdy na to, abychom se dostali do správné nálady stačí otázka: “přitulíme se, až se dodíváme na náš oblíbený seriál?”.

3. Dobrý sex nemusí být vážný

I když je to vážná věc, můžeme se při sexu i zabavit, odvázat. A to se dá nejlépe jen s člověkem, kterého důvěrně známe. Pokud při tom dokážeme spolu bláznit, vymýšlet různé tvůrčí variace, vtipkovat, bude to mnohem uvolněnější. Samozřejmě, důležité je, abychom při takovémto laškování byli oba stejně nastavení a naladění, jinak může dojít k nepochopení.

4. Vytvoříme si vlastní normál

Dvě osoby se mohou sladit jen tím, že spolu déle žijí, znají problémy, starosti a radosti jeden druhého, vědí o svých pozitivech, ale i negativech a podporují se. Pokud je pro vás oba normální a vyhovující milovat se jednou za měsíc – pak se z toho stane váš normál, který nemusí nikoho zajímat a vy se nemusíte s jiným srovnávat – protože každý jsme jiní. Pokud máte rozdílnou potřebu sexu, vytvoříte si vlastní dohodu – tak, aby to vyhovovalo oběma a oba jste byli spokojeni.

5. Nabereme odvahu experimentovat

Pokud se už s partnerem známe déle, plně si důvěřujeme, máme vytříbenou vzájemnou komunikaci a dokážeme i v sexu to, co začátečníci nejednou ne – dokonale experimentovat. Například takové hry na otroka a otrokáře mohou velmi podpořit vztah, důležité však je, abychom si navzájem plně důvěřovali a aby se to oběma líbilo. Můžeme si vyměňovat role, dělit se o představy a touhy a podle chuti je zkoušet – a přitom se nikam nespěchat.

6. Nemusíme se obávat pohlavních nemocí

Pokud jsme si navzájem věrní, tvoříme monogamní pár a plně si důvěřujeme, nemusíme se obávat, že dostaneme nějakou nepříjemnou pohlavně přenosnou nemoc. V dlouhodobém vztahu nemusíme používat ani prezervativ, výhradně pro účely antikoncepce. V každém případě je sexuální život příjemnější, uvolněnější, přirozenější a to nejdůležitější – vzájemnosti.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here