Rady jak urychlit zásnuby

0
257

Engagement_ringsJste žena, která ví, co chce? Chcete mít rodinný život a manžela? Nacházíte se ale někde uprostřed? Toužíte po svatbě a novém životě, kde budete s manželem tvořit legální dvojici a ostatní se na vás budou dívat nejen jako na “přítelkyni s borcem”, ale jako na manžele? Má to, ale malý háček. Váš partner stále váhá, vás požádat o ruku? Jak se vám podaří dostat ho k navržení manželství? Hned na začátek musíme napsat, že ultimáta, a jejich dávání, jsou děsivé a mohou se silně a nepěkně vymstít. Tak co dělat?

Rady jak dostat muže k tomu, aby mu došlo, že vás má požádat o ruku:

1. Často mluvte o svém svatebním snu

Ukažte mu nenásilně fotky svatebních šatů a svatebních dortů. Uvidíte, jak se bude chovat. Zřejmě nemá rád myšlenku ženění se, ale konkrétní taktika o svatbě se mu může zdát ohromující. Nebo se alespoň zamyslí. Určitě mu dojde, že už byste se ráda vdala.

2. Naznačte mu, že toužíte po vlastní rodině

– Dávkujte mu postupně informace.

– Rozevláté diskuse na téma vlastní rodina, kolik by chtěl mít dětí, s jakým věkovým odstupem.

– Vysvětlete mu, že někteří mladí se snaží o dítě i 2 – 3 roky, než se jim to podaří. Později bývá otěhotnění problematické, zejména pro ženu. A pokud nechce mít děti s vámi, načež je nyní s vámi? Chce si jen užívat? Můžete se bavit o tom, kdy měli rodiče vás, v kolika letech. Vyprávějte si o tom, jak mnoho energie potřebují rodiče pro děti a když už jsou starší, energie prostě chybí.

– Navštěvujte kamarádky, co mají rodinku a malé děti. Ukazujte mu fotky miminek svých přítelkyň a přátel.

3. Vyšlete signál, že on je ten pravý

Existuje mnoho možných důvodů, proč člověk nenavrhne manželství a strach z odmítnutí je jedním z nich. Odstraňte tento strach. Dejte signál, že je to v pořádku. Udělejte to bez narážek, jemně, ne způsobem – “Myslím, že tě dostanu na kolena do půlnoci 31. prosince”.

4. Ukažte mu, jaký druh zásnubního prstenu chcete

Pro 99 procent chlapů je myšlenka nakupování prstenu zarážející a děsivá. Muž ví, že to má být drahé a s diamantem. Jaký tvar a styl chceš? Můžete říct něco jako “Moje kámoška Julie se právě zasnoubila. Její prsten je nádherný, je prostě perfektní, má …” Zpozoroval na vás trošku závisti, ale co na tom? Je to další jasný signál.

5. Konfrontace rodiči o vás jako páru

Vaši rodiče chtějí pro vás svatbu? Ať ho konfrontují. Jste jejich dítě a oni vás milují. Chtějí, abyste měli vlastní rodinu, vždyť řekněme si upřímně, že v životě jde v podstatě jen o to. Podstata života je posunout se dál, přežít a dát světu další generaci.

Ideálním časem na konfrontaci je rodinná večeře, kde se táta, máma nebo tvůj bratr zeptá: “Jaké jsou Tvé úmysly s mojí dcerou /sestrou/?” A to ho položí. Cítíte sarkasmus? Když to jinak nejde … Naznačení, že jako dvojice jste dost staří na společný život v manželství.

6. Buďte spokojená s návrhem

Příštích 50+ let strávíte společně. Není to opravdu jedno, jestli se zasnoubíte v prosinci nebo v červnu?

7. Upřímně se promluvte

Žádné hry, žádný podvod. Narovinu mluvte o tom, jak si oba představujete svou budoucnost. Společně nebo ne? Kde? Kdy by bylo nejlepší se vzít? Nesnažte se o stanovení konkrétního data (ukradnete si spontánnost a romantiku návrhu). Veďte rozhovor okrajově, v obrysech.

8. Poslední hřebík

Pokud nic nefunguje, partner se ženit nechce, vy jste se dostali do stádia, že už nemáte chuť řešit společnou budoucnost, asi je to marné. Asi je to typ, který se nechce vázat. Ani s vámi, a možná nikdy s žádnou. Zbývá vám milé ženy jen jediné, rozloučit se a jít jinou cestou. Čas běží a o pár let byste si možná bila hlavou o zeď …

 Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here