Jak být oblíbená v práci?

0
73

oblibenaOdborníci říkají, že na náš pracovní život mají vliv tři věci – pracovní náplň, výška platu a pracovní prostředí. A my tvrdíme, že nejvíce dokážeme ovlivnit právě okolí, v němž výdělečnou činnost provádíme. Připravili jsme pro vás několik rad, jak se chovat, abyste byli v práci dostatečně oblíbená a zároveň, abyste se během toho množství času, které práci věnujete, cítila tak dobře, jak se jen dá.

Úsměv a pozitivní nálada jako základ

Neznáme nikoho, koho by těšil pohled na znuděnou a odulou kolegyni, která od rána do večera brblá nebo se na něco stěžuje. Pokud vás k tomu navíc každý den zatěžuje svými soukromými problémy, nechuť bavit se s ní je o to větší. Pokud si všimnete, že kolegové od vás odvrací oči, někde musí být chyba. Do práce proto v prvé řadě přicházejte s úsměvem a nepříjemnosti soukromého života nechte doma. Nemusíte být celý den vysmátá jako sluníčko, zachovejte si však přívětivý výraz. Uvidíte, že k vám začnou kolegové přistupovat stejně.

Pomluva – nic pro vás

Setkáme se s ní převážně v ženských kolektivech. Přesně tak, je to pomluva. Nezapomínejte, že pokud se někdo neostýchá pomlouvat druhé před vámi, nebude pro něj zřejmě žádný problém pomlouvat ve vaší nepřítomnosti i vás. Nejlepší prevencí je proto vůbec se na pomlouvačných seancí neúčastnit a nezapojovat se do nich. Pokud již není jiná možnost, vyjadřujte se na adresu kohokoliv vždy neutrálně.

Poctivá práce se vyplácí

I vy znáte ty typy lidí “všude byl, všechno viděl a kde ještě nebyl, tam se chystá”? Tito takzvaní pohádkáři jsou velmi snadno rozpoznatelní právě upovídaností a ve většině případů platí, že čím více řečí, tím méně činů. Vy za sebe nechte mluvit vaše právě pracovní výsledky. Podle nich jste hodnocena u nadřízených, podle nich k vám v robotu přistupují a na jejich základě získáváte přirozený respekt ostatních. Poctivě si plňte všechny úkoly a více než na řeči dbejte na odvedenou práci.

S přívětivostí to nepřehánějte

Na rovinu řečeno, nebuďte na zabití. “Vlezprdelky” nemá rád nikdo, jedině tak šéfové, kteří chtějí mít celou kancelář pod kontrolou. Pokud ten váš k takovým patří, rozhodně to není žádná výhra a pokud se zamýšlíte nad pracovním postupem, bylo by zřejmě rozumnější své představy realizovat v jiné společnosti. A jak k takovému kolegovi přistupovat, když už se ve vašem kolektivu vyskytne? Vytáhněte z rukávu staré známé – jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Vaše ochota musí mít své hranice

Každému se může čas od času stát, že má práce neúnosně mnoho a tehdy poprosí kolegu o pomoc. Není na tom nic špatného, pokud o pomoc požádáte, případně sama pomůžete. Dávejte si však velký pozor, aby si na to vaše okolí nezvyklo a nezačalo vaši ochotu zneužívat. Pokud nemáte čas pomoci nebo se vám zdá, že vás chtějí zneužít, oznamte dotyčnému nekonfliktním a neagresivním tónem, že vám to bohužel nevyjde. Stojíte si tak za svým názorem a na tom přece není nic špatného. Naopak mezi lidmi je tato vlastnost ceněna.

Jaký je tedy závěr? Do práce přicházejte s úsměvem na tváři a snažte se, ať vám vydrží během celého dne. Ke svým povinnostem přistupujte vždy poctivě a nechte za sebe mluvit své výsledky. S ochotou to nadmíru nepřehánějte a nebuďte ani okatě milá, ať vás nemají za vtěrky. Nic nesplnitelné a nic nemožné. Co říkáte?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here