Jak přežít firemní večírek?

0
641

firemní večírekHudba, báječná nálada, chutné jídlo, super drinky – to vše nabízí firemní oslava. Zároveň je to skvělá příležitost, jak  neformálně prohodit pár vět se šéfem, popovídat s kolegy a seznámit se s lidmi z jiných oddělení. Vyhnout se této společenské události se nedoporučuje, může to signalizovat váš nezájem o dění ve firmě.

Večírek vám může pomoci v kariéře, ale stejně vás může i pohřbít!

Na párty se můžete skvěle bavit nebo se ztrapnit. Nikdy neberte firemní večírek jako příležitost balit kolegu nebo vynadat šéfovi, vysloužili byste si od ostatních pořádný posměch. Zakazuje se i drbání, pomluvy umí nadělat řádnou neplechu.

Pokud nejste dobrý tanečník za střízlivá, nebudete dobrý ani jako opilý

Alkohol sice pomáhá odbourávat zábrany a stres, což je předpokladem, abyste se uvolnili a párty si užili. Pokud však víte, že vaše pohyby se nedají srovnat s výkonem Freda Astaira, po pár skleničkách to s pobytem na parketu nepřehánějte. Stejné pravidlo platí i při zpěvu!

Všudypřítomný alkohol uvolňuje atmosféru, láme ledy, rozvazuje jazyky a podlamuje nohy

V navozené euforii a opilosti si ani neuvědomíte, že najednou ležíte na tanečním parketu, stojíte na stole nebo vyprávíte vtipy, o kterých jste si mysleli, že jsou trapné, případně tlapkáte odměřeného šéfa po zádech. Navíc mu vyzvoníte vše, co byste mu za normálních okolností nikdy neřekli. A není nic horšího než kompromitující fotky, které budou na druhý den kolovat mezi kolegy

Respektujte hranice kolegů

Nejen alkoholové, ale i sociální. Ani po několika skleničkách nemusí být vaší kolegyni či kolegovi příjemné, pokud mu narušíte takzvanou intimní zónu (do 30 cm).

Zůstaňte hydratovaný a najezte se – ovšem předtím, ne pak

Pít dostatek tekutin, samozřejmě, nealkoholických, je základ, jak zůstat celou dobu v pohodě. Dejte si sklenici vody po každé skleničce či koktejlu, co vypijete. Základní pravidlo, NIKDY nepijte alkohol nalačno. Vaše tělo si totiž bude brát energii ochotněji z alkoholu jako z jídla. Takže pokud si dáte například pizzu po několika skleničkách, celá se vám uloží v těle jako tuk. Mějte po ruce šťávu z kokosu, je to elixír života!

Sliby – chyby

Všechny naslibované věci na firemní párty berte s rezervou. Dokonce i slib od vašeho šéfa, který vám přislíbil zvýšení platu. A naopak, nikdy nežádejte šéfa, i když je ve výborné náladě, aby vám konečně dal nějaké odměny!

Necpěte se jídlem

Jezte s rezervou, nejde přitom o udržení štíhlé linie. Můžete si dopřát z každého jídla trošičku, nepřecpávejte se jakoby, jste jedli naposledy před týdnem – nedělá to dobrý dojem.  Pokud neumíte konzumovat kraba, nikdy to poprvé nezkoušejte před svým nadřízeným. Nezobejte přímo z bufetových stolů. Raději si naložte na talířek a kousek odstupte a nepředbíhejte.

Zapomeňte na chvástání a holedbání se

Nikdo nemá rád lidi, kteří všechno vědí a všude byli.  Taktéž zapomeňte na vulgární vtipy a erotickou legraci nebo narážky. Bezpečné témata jsou kromě počasí sport, zdravá výživa, dovolená, umění nebo hobby. Nedoporučuje se rozvádět hovor o penězích, politice, soukromí, nemoci a práci.

Tykání na večírku

Firemní párty je skvělá příležitost na bližší poznávání kolegů. Není ovšem žádným pravidlem, že si na večírku musíte s kolegy potykat. Zvažte, zda chcete takový krok podniknout. Pokud máte pocit, že byste si s nějakým kolegou raději vykali, tak mu tykání nenavrhujte.

Kdy odejít z večírku

Vystihněte správnou situaci, kdy je třeba zvednout kotvy a dlouhými kroky zamiřte domů. Pozor, odcházet po jídle je nezdvořilé. Kdy je ten správný čas, poznáte jednoduše. Zábava nabírá na obrátkách, stupňuje se bujarost, vytvářejí se páry … A pokud se nevzhledný kolega začne náramně podobat Bradu Pittovi – nadešel ten správný čas opustit večírek.

Po párty nechoďte do striptýzového klubu

Zejména ne se šéfem, i kdyby vás převelice přemlouval. Na 99 procent se vám to nakonec vymstí.

Druhý den nesmíte přijít pozdě do práce

Bývá dobrým zvykem, že večírky se pořádají v pátek, aby zůstal čas na regeneraci. No není to pravidlo. Takže pokud je den následující po večírku pracovní, rozhodně nezmeškejte. Každý si to všimne.

VIDEO: Firemní večírek


Zdroj obrázku: Freeimages.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here