Jak se zabavit v těchto chladných dnech?

0
649

Zumba_(8158431916)Je vám zima a čouhá vám nos zpod peřiny? To je nuda! Máme pro vás několik tipů jak se příjemně zabavit i v těchto chladných dnech. A jelikož toužíme všichni po štíhle linii, tak začneme sportem.

Zumba nabízí pěknou hudbu, zábavu a tanec

Zumba patří do kategorie vysoce návykových sportů, protože je zábavná. Pro člověka je přirozené, že pokud ho něco baví a má pozitivní účinky na fyzickou i psychickou stránku, věnuje se tomu pravidelně a s nadšením. Díky tomu jsou výsledky jasně viditelné. Zumbu milují stejně studentky i ženy ve zralém věku. Zumba přináší kromě zábavy při latinsko-amerických rytmech i skvělý intervalový trénink, který je jedničkou v hubnutí, budování kondice, celkové koordinace a kardiovaskulárního zdraví.

Fitnes je v chladných dnech především doménou mužů

Fitness za oblíbenou sportovní aktivitu, označili především muži. Představuje pro ně náhradu za letní cyklistiku, fotbal nebo plážový volejbal. Silový trénink mezi ženami mírně absentuje, což je škoda, protože pro zdraví a štíhlou linii je posilování nezbytností. Je důležité připomenout, že kardio trénink sice pomáhá spalovat tuky, ale klíčovým bodem budování svalové hmoty je právě silový trénink. Svaly jsou hlavním spalovačem tukových zásob.

Jumping – cvičení stvořené pro akční ženy

Jumping centra neustále přibývají a nemají nouzi o nadšené účastnice. Cvičení na speciálně upravených trampolínách vyhovuje spíše mladším ročníkům, ženám, které se potřebují po náročném dni v práci nebo při dětech “vyřádit”. Výhodou cvičení na trampolínách je skutečnost, že šetří páteř a klouby. Je skvělou prevencí únavy a deprese, protože během jumpingu člověk nemyslí na nic jiného, ​​jen si užívá pohyby při rytmické hudbě.

Pilates učaroval dámy ve zralém věku a lidem se zdravotními problémy

Opotřebované klouby, bolesti zad a další zdravotní problémy přinášejí omezení při výběru sportovní aktivity. Pilates je jedničkou v navracení a udržování zdraví, vitality i štíhlé linie. Zaměření Pilates na svaly v oblasti centra těla je přínosem pro páteř, která je každodenně vystavována obrovské zátěži. Pilates řeší i problémy s ochablými, oslabenými a zkrácenými svaly.

Jóga jako cesta ke zdraví, štěstí a spokojenosti

V minulosti mnohých z nás odrazoval od cvičení jógy příliš velký důraz na filozofii tohoto cvičení. Dnes máme k dispozici pestrou paletu stylů jógy, které zaručují, že vybrat si může opravdu každý. Při všech stylech jógy však zůstala jedna věc zachována. Víra v to, že tělo, duše a mysl člověka jsou propojeny a jóga se pokouší o harmonii mezi nimi. Jóga je ve své podstatě cestou k tomu, jak najít zdraví, štěstí a spokojenost. Samozřejmostí je získání štíhlé linie, síly, flexibility a vytrvalosti.

Vyblázněte se na výprodejích

Chcete být na večírcích hvězdou a neutratit přitom spoustu peněz? Využijte tento nečas a vyrazte za nákupy. Jsou totiž výprodeje a v obchodech dávají až 70procentní slevy.

Nakupte si CD a DVD

S nimi se nudit určitě nebudete. Na pultech našich obchodů je již například oscarový film Černá labuť nebo i Cizinec s Johnym Deppem a Angelinou Jolie. Hudební fajnšmekry možná potěší nejnovější CD zpěvačky Adele 21, Beyoncé, Foo Fiughters či remixy skladeb legendárních Depeche Mode.

Milujte se a množte se!

Deštivé počasí je ideální na to, abychom mysleli na naši zmírající populaci. V takové zimě se dají dělat věci pod peřinou …  Znáte nějakou příjemnější činnost?

Vydejte se do kina

V deštivém počasí relaxujete i při dobrém filmu. Jelikož nechcete sedět doma, navštivte kino. Momentálním trhákem je nový Harry Potter a Relikvie smrti. Ale hrají například i Transformer 3, českou komedii Czech-Made Man nebo romantický film Tvůj snoubenec, můj milenec.

Pozvěte si přátele na večeři

Když prší a padne na vás melancholie, obvolejte přátele a pozvěte je k sobě. Připravte jim něco dobrého k jídlu a pití. Rozneste zapálené svíčky, pusťte hudbu a pak už debatujte, dokdy budete chtít.

Udělejte si pořádek v dokladech

Nudíte se? Tak se dejte do třídění různých dokladů, faktur, smluv a potvrzení. Lepší příležitost už na to nebudete mít, a když budete potřebovat najít rodný list, určitě to oceníte.

Přečtěte si dobrou knihu

Chvíle v samotě a v deštivém počasí si žádají i dobrou knihu. Pulty našich knihkupectví jsou plné zajímavých titulů.

VIDEO: Pilates pro zdravá záda

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here