Jak na svěží dech bez žvýkačky?

0
759

jablkaKdo by odolal česnekovým krutonům nebo dobrému poctivému česnekovému dresinku na nudném zeleninovém salátu? Ano, moc to chutná. Ale co váš dech? Pokud vám právě došly žvýkačky, už po obědě budete svým “svěžím” dechem obšťastňovat kolegy či nedejbože zákazníky.
Všimli jste si, že někdy ani důkladné umytí zubů zcela neodstraní zápach po určitých potravinách? Zřejmě “nejzákeřnější” jsou v této oblasti česnek a cibule. A právě proto si na ně vědci doslova posvítili a přišli se zajímavým, levným a zdravým řešením.

Jezte a zažeňte pach

Konzumace zápachových potravin byste se rozhodně vzdávat neměli. Ať již obsahují cibuli, česnek nebo jiné složky, po kterých máte pocit, že právě nevoníte, nedělejte si starosti. Nemusíte automaticky sahat ani po žvýkačce ani shánět silnou ústní vodu.
Ukázalo se, že nejúčinnější prostředek najdeme v přírodě. Při pokusech s osvěžením dechu po konzumaci česneku je bezkonkurenčně nejúčinnějším prostředkem čerstvé jablko. Jak levné a zdravé, no ne? Stačí sníst pár kousků obyčejného jablka, dobře ho rozžvýkat a o svůj dech si nemusíte dělat starosti.

Za zázračnou schopností jablka stojí látka zvaná polyfenol, která aroma česneku neutralizuje. Pokud zrovna nemáte po ruce jablko, svůj dech můžete osvěžit i jinými známými přírodními osvěžovačů dechu, a to citronovou šťávou, mátou, zeleným čajem, petrželkou a dokonce čerstvým špenátem.

Řekněte ano jablkům

Kdykoliv však máte možnost, sáhněte po čerstvém jablku. Je nejen dobré na svěží dech, ale zároveň je i zdrojem kvalitní vlákniny a reguluje v krvi hladiny tuku. Také je zdrojem vitamínů i v zimním období, a je možné ho mít vždy po ruce. V případě, že držíte dietu, je jablko zároveň ideální náhradou “pamlsky” po obědě.

Pěkný článek o tom, jak na svěží dech si přečtěte i zde.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here