Jóga pro krásu a zdraví

0
698

joga-Jóga – větší flexibilita, krása, posílení fyzického i psychického zdraví. Co víc si může člověk přát? Dobrá zpráva – na výsledky nemusíte dlouho čekat. Vaše tělo i mysl se začne měnit již v den, kdy s ní začnete. V staroindickém jazyku – Sanskritu jóga znamená “sjednocení”. Tak neváhejte a sjednoťte své tělo s duchem a myslí. Nechte se unášet krásou a přesností pohybu yogových ásán. Naučíte se správně dýchat – vplujte s námi do tajů jógy a meditace. Ve zdravém těle zdravý duch platí v józe dvojnásob. Věřte nevěřte, ale skutečně už po první hodince se budete cítit jako vyměněni a později zpozorujete i celkové zlepšení zdravotního stavu.

Člověk je díky józe silnější

Jóga formuje celé tělo, obzvláště ramena, břicho, zpevňuje i vnitřní svaly a stehna. Toto cvičení však navíc posiluje nejen naše tělo, ale i ducha. Jóga je filosofický směr vycházející z hinduismu. Odklání se při ní od vlastního ega a dosahujeme rovnováhu, kterou pak přeneseme z cvičení do života ať už ve vztazích, ve zdraví i při překonávání problémů. Jóga pomáhá vnímat sebe sama a posílit sebevědomí. Stavy úzkosti a deprese se vám podaří dostat pod kontrolu již po dvanácti týdnech pravidelného cvičení.

Lepší zvládání stresu

Dechové a relaxační cvičení zahrnuté v hodině jógy pomáhají udržet mysl v klidu při řešení problémů, co můžete aplikovat ve vašem každodenním životě. Pomůžete i svému srdci. Všichni víme, že při stresu se zvyšují hladiny kortizolu v krvi, což může mít za následek srdeční infarkt. Jógou můžete kromě snížení rizika srdečních onemocnění snížit i hladinu cholesterolu a regulovat cukr v krvi.

Jóga vás vede k pokoře a skromnosti

Mnoho lidí se díky ní zastaví, uklidní, pravidelným cvičením se soustředí sám na sebe a začne si uvědomovat maličkosti, které dělají život krásným.

Zažíváte příjemné pocity štěstí

Pokud jste někdy již cvičili jógu, tak víte přesně, o čem se tady píše. Záplava endorfinů po cvičení a pocit přívalu energie je úžasný. Jóga dokáže stimulovat mozek, konkrétně jeho produkci serotoninu, který ovlivňuje naši náladu. Pokud máme hladiny tohoto hormonu v těle nízké, více pociťujeme bolest a silnější je i prožívání negativních emocí. Jóga tak přináší pozitivní pocity.

Zdravé tělo – základ šťastného života

Jóga zlepšuje celkovou pružnost a zmírňuje bolesti kloubů. Bylo prokázáno, že pomáhá předcházet vzniku osteoporózy. Je jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet zdravé, krásné vyrýsované a zpevněné tělo. Cviky jógy dokážeme prostřednictvím správného dýchání masírovat vnitřní orgány, které tím posílíme a prokrvíme.

Správné držení těla

Hrbíte se? Nepříjemné, vypadat ve třiceti jako stařenka. Rovný hřbet vypadá nejen přitažlivější než svěšené ramena, ale správným držením těla přispíváte i k jeho zdraví. Cvičení jógy vás přivede k přirozenému napřímení páteře a lepší rovnováze. Po pravidelném tréninku budete chodit vzpřímeně, aniž byste si to uvědomovali.

Zdravá pleť

Jóga zlepšuje krevní oběh v celém těle, včetně obličeje, na němž se vždy všechno odrazí. Tón vaší pleti bude proto zdravější a budete vypadat svěže, což si určitě všimne i vaše okolí.

Lepší paměť

Výše jsme uvedli, že cviky jógy dokážou zvyšovat činnost mozku. Bylo prokázáno, že už po dvaceti minutách zlepšuje i paměť a pomáhá udržovat delší pozornost.

Spalování kalorií během relaxu! Není to úžasné?

Bez mobilů a technologii, na vlnách příjemné, tiché hudby vedle vnímání vlastního dechu a pohybů těla. Při józe se od všeho odlehčíte, cvičit lze i bez hučících běžících pásů a energické hudby ve sluchátkách, jako je to například v posilovně. Domů přijdete úplně odlehčení.

Pevnější kosti

Výzkumy také dokázaly pozitivní vliv jógy na naše kosti. U starších lidí pomáhá zvyšovat jejich hustotu.

VIDEO: Jóga pro začátečníky


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here