Moxování – na přepracovanost i vyčerpanost

0
602

Zkusíte moxování?
Zkusíte moxování?
Zbavte se propracovanosti, únavy a vyčerpanosti nejpříjemnější terapií. Udělejte si čínskou terapeutickou metodu moxování! Existuje množství terapií vycházejících z východní filozofie, které se doporučují při očist těla a duše. Ale kterou si vybrat? Poradíme vám, jak zabírá moxování. Moxování je navíc možné dělat i u vás doma!

Co je moxování?

Jde o terapii teplem, která vychází z tradiční čínské medicíny. Je aplikovatelná i pro laiky, je bezbolestná a proto si ji můžete udělat iu vás doma. Moxování je přehřívání akupunkturních bodů pomocí moxovacích doutníků.

Jak to funguje?

Čínská medicína je založena na nastolování rovnováhy vitální energie čchi, což má za následek i léčení těla. Jde totiž o to, že pokud se oslabí jangová energie a zesílí naopak jinová energie, člověk pociťuje chlad a oslabení. Z toho vyplývá, že při prohřívání může jangová energie posílit a dostat se opět do rovnováhy. A právě při moxování jde o nahřívání akupunkturních bodů, které uvolní dráhy, kterými může proudit energie. Teplem se léčí hlavně dlouhotrvající chronická onemocnění

Jak se nahřívání dělá?

Moxa je sušený list byliny pelyňku obecného a vůně hořící bylinky navozuje u lidí uvolnění. Nejrozšířenější metodou je použití moxovacích doutníků, které dnes seženete v online prodejnách nebo ve specializovaných esoterických centrech. Doutník je vyroben z léčivého prášku, vlákna jsou zakroucena do tenkého papíru, které hoří a teplo proniká do svalů, ohřívá dráhy, podporuje cirkulaci energie čchi v organismu a zbavuje tělo chladu a vlhkosti.

Můžete si vybrat!

Na moxování nemusíte jít do salónu, ale můžete si ho udělat i doma. Existuje několik způsobů, jak se přehřívání dělá. Například kuželem, který se aplikuje přímo na pokožku a používá se při chronických zánětech. Či nepřímým ohříváním, kdy se kužel nepřiloží přímo na pokožku, ale na izolační podložku, kterou může být sůl, zázvor nebo česnek. Znásobuje to účinek v tom, že se do těla dostávají i léčivé látky ze soli, která je účinná při problémech s vaječníky, při bolestech břicha nebo se do těla dostávají i látky z česneku vhodného na žaludeční vředy, či zázvoru, který pomáhá při bolestech kloubů a slabosti.

Dooporučujeme k přečtení také článek na webu TradičníČínská.cz.

VIDEO: Jak vypadá moxování?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here