Nepřehánějte to v létě s lenošením!

0
476

立ちこぎ_(1257489240)Ať už patříte k mladé generaci, kterou zcela ovládá počítačová technologie, nebo k těm dříve narozeným, kterým se pro změnu nechce od televizních seriálů, neměli byste podceňovat sílu pohybu. Člověk je přizpůsoben k tomu, aby vyvíjel nějakou tu aktivitu. Bojíte se koupališť, neboť tam číhají mykózy, nebo se vám nechce sednout na kolo, abyste si nezlomili nohu? Možná si řeknete, že je léto, čas dovolených a prázdnin, kdy je lenošení dovoleno. Netřeba si však zaměňovat relax s nicneděláním a posedáváním. Během celého roku přece sedíte ve škole, někteří možná mají sedavé zaměstnání. Léto je obdobím, kdy si můžete dopřát příjemnou změnu. Nabízí se vám tolik možností. Výmluvy nepomůžou! Pokud bude podpora imunity stabilní právě během letních měsíců, nemusíte se obávat nemocí ani v zimě. Zkusme se tedy zaměřit na to, jak vybudovat ochranný plášť pro Vaše zdraví hned teď.

Dopřejte si vitamíny

Chutné, zdravé a dostupné – takové je letní ovoce. Třešně jsou vhodné na pročištění organismu a představují prevenci proti dně. Vitamíny, které nám nabízejí, regenerují pleť a pozitivně ovlivňují kardiovaskulární systém. Věděli jste, že tyto šťavnaté plody mají také schopnost bojovat proti rakovině a paradentóze? V neposlední řadě ovlivňují kvalitu spánku, odstraní bolest hlavy, ale i anémii. A co takhle rybíz, který se prodírá z každého koutu u vaší babičky? Zbaví vás virového onemocnění, rýmy, křečových žil, ale i hemoroidů. Pravidelná konzumace formuje silný imunitní systém, posiluje vlasy a zkrášluje pleť. Podobnými vitaminovými zázraky jsou i borůvky, broskve, meloun a hrušky.

Ani přírodní doplněk výživy neuškodí

Zkuste tedy začít večerní sbližování s partnerem s naservírovanou ovocní mísou. Pokud máte oslabenou obranyschopnost organismu, zaměřte se i na nějaký ten doplněk výživy. Užívali jste během roku opakovaně antibiotika, ale neustále se vám vracejí záněty, otoky, horečky a podobně? Měli jste vážnější úraz a nedaří se vám zbavit komplikací po chirurgickém zákroku? Trápí vás chronická onemocnění prsů, bolesti kloubů nebo krevní sraženiny? Tak vyzkoušejte přírodní doplňky. Trh nabízí celou řadu těchto produktů, a pokud je spojíte s kvalitní stravou bohatou na vitamíny a životodárnou sluneční energií, jste na té nejlepší cestě zatočit s nemocemi.

Vstávat a cvičit

Nejúčinnější je zacvičit si hned ráno. Mnozí si chodí ještě před prací zaběhat, zaskáčou si na švihadle, nebo se převezou na kole či bruslích. Taková ranní aktivita vás nakopne na celý den. Sport je pro zdravého člověka nezbytným a také je nepopíratelným prostředkem boje s viry a bakteriemi. Pohybem si vytváříte prostor pro spokojený a zdravý život. Léto nabízí neomezenou škálu těch nejrůznějších aktivit. Kromě výše zmíněných můžete plavat, hrát volejbal, pěstovat turistiku, veslovat … Občas se však může stát, a to zejména v případě, že to přeháníte a přeceníte své síly, že si natáhnete nějaký ten sval. Buďte opatrní, protože zranění svalu se léčí dva až čtyři týdny.

Sportovci jsou na koni

Sportovci a ti, kteří prostě nevydrží pouze tak nečinně sedět a vyvíjejí pohybové aktivity, si nejen zpevňují svalstvo, formují postavu, ale také si zajišťují bezproblémové stáří. Vezměme si například takové chrupavky, které trápí staré lidi velmi často. Škodí jim nadbytečné kilogramy a nezdravá strava. Pokud si je chcete uchovat v pořádku, jezděte na kole a plavte. Pokud nepodceníte ani nevinně vypadající zranění a regenerace chrupavky bude vždy kvalitně zajištěna, nezradí vás ani v devadesátce. Po námaze, která by vám však měla přinášet radost, si dopřejte zasloužený odpočinek. Sedněte si na terasu, přečtěte si dobrou knihu, nebo se nechte unášet v bazénu na nafukovačce. Vždy lepší než počítač nebo televize, co říkáte?

VIDEO: Úhel pohledu: Sportem ku zdraví! …Opravdu?


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here