Příběh Anny může být i váš příběh

0
570

399px-Woman_crying_in_bathroomČas od času sevře Annu bolest břicha tak, že se musí omluvit a schovat se na toaletě. Aby se nepozvracela, přičichne si k levandulovému oleji. Poprvé, když se to stalo, zavolala své přítelkyni, která ji odvedla na pohotovost. Tam ji zkoumali, rentgenovali a jinak vyšetřovali. Nic nezjistili, tak pouze pokývali rameny, nacpali morfinem a poslali domů s výměnným lístkem na gastroenterologii.

Nicméně o pár dní se to stalo znovu

Anna si proto rychle zarezervovala vyšetření s gastroenterologem. Ten jí přes konečník trubičkou vyšetřil tlusté střevo a stanovil diagnózu syndrom podrážděného střeva. Anna vyzkoušela několik léků a také zavedla několik změn do svého stravování. No bolest se ještě více zhoršila. Když to řekla svému gastroenterologovi, doporučil ji ke gynekologovi. Ten jí laparoskopických vyšetřením stanovil diagnózu endometrióza a předepsal lék Lupron, který u 32 leté Anny vyvolal dočasnou menopauzu. Jeho vedlejší účinky v podobě návalů horka, nespavosti, vaginální souchotiny a nočního pocení byly silnější než původní bolesti břicha. Proto se Anna rozhodla lék vysadit a raději snášet ty.

Gynekolog doporučil návštěvu urologa

Urolog provedl na Anně další vyšetření, během kterého jí zavedl do močového měchýře kameru. Tam objevil pár znepokojujících abnormalit. Nakonec stanovil diagnózu intersticiální cystitida. Následoval předpis na další léky a další úprava stravování. Situace se nemění a Anna se opět svíjí na toaletě a přičichává k levandulovému oleji minimálně dvakrát do dne. Nikdo s ní však nerozebírá jeden zásadní fakt. A to, že tyto stavy se objeví vždy, když její šéfka v obchodě se značkovým zbožím na ni vyletí s pokřikem a s posměšnou grimasou ve tváři.

Skutečná diagnóza

Žádný z Anniných lékařů nenavrhl, že je to možná nefunkční vztah s její manažerkou, který se projevuje na fyzické úrovni jako odezva na chronický opakovaný stres. Lidské tělo je vybaveno dokonalým samoléčícím mechanismem, který snižuje záněty, ulevuje od bolesti, napravuje poškozené bílkoviny, zabíjí rakovinné buňky (které se v nás tvoří každý den), bojuje s infekcemi a brání vzniku vážných onemocnění. Nicméně tyto samoléčící procesy probíhají jen tehdy, když není tělo zaplaveno stresovými hormony jako kortizol nebo adrenalin.

To, co Anna potřebuje je změna zaměstnání

Případně minimálně změna nadřízeného. Tím by se zajistilo, že se její mysl zrelaxuje, stresové odezvy vypnou, uklidňující reflexy zapnou a samoléčící tělesný mechanismus se znovu aktivuje a zahojí tělo Anny.

Jak se Anna sama vyléčila

Anna si sama řekla, že pro zastavení stresových odezev svého těla musí buď stanovit jasné hranice se svou šéfkou, aby ji ta přestala šikanovat nebo dát v práci výpověď. Poté, co její snahy o komunikaci se šéfkou selhaly, vzdala se svého lukrativního zaměstnání.

Naštěstí, vesmírné síly stály při ní

Když se manažer u konkurence dozvěděl, že se postavila “dračí ženě”, okamžitě jí nabídl práci. A dokonce s lepším platem a povýšením. No a nejlepší ze všeho bylo, že Anniny bolesti břicha ustaly – bez léků, operací a dokonce i bez změny ve stravování.

Co potřebuje vaše tělo, aby se vyléčilo?

Když odborní lékaři položí tuto otázku, pacienti například odpovídají:

  • Potřebuji ukončit svůj toxický vztah
  • Potřebuji dát v práci výpověď
  • Potřebuji odpustit otci
  • Potřebuji konečně napsat knihu.

To, co zjistili pomocí uvedených otázek, jim často pomohlo u někoho diagnostikovat příčinu bolesti břicha, chronickou únavu nebo neurologické problémy. Také mohli vést následující rozhovory s pacienty tak, aby se cítili pohodlně v zacházení do svých tmavých zákoutí. Aby jim řekli to, co někdy nebyli ochotni připustit ani sami před sebou. Po takových pravdivých rozhovorech se pak začínají kolikrát dít přímo zázračné věci.

VIDEO: Jak vyjít s obtížnými lidmi

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here