Tyto zlozvyky škodí ženským ňadrům

0
607

prsa-zdraviInvestujeme do drahé kosmetiky, hodiny strávíme při cíleném cvičení a neváháme si pomoci i plastickou chirurgií. Prsa jsou naší chloubou, na které si dáme záležet. Ale vedle těchto tricích jim samy škodíme několika zlozvyky. Vyvarujte se jich!

1. Extrémní diety

Jistě jste si všimli, že při dietě velmi rychle ztratíte i z velikosti prsů. Když pak přichází jojo efekt a po pár měsících znovu přiberete, na jemnou pokožku dekoltu je to největší nápor. Postupně tak ztrácejí svou přirozenou pevnost a rychleji vám ochabnou. Když proto začnete hubnout, jděte na to s rozumem a konzultujte raději veškeré změny s odborníkem.

2. Kouření

Cigarety způsobují rychlejší stárnutí pokožky v této části těla. Pleť ztratí elasticitu, rychleji bude vypadat svraštělá a v tom případě vám nepomohou ani cílené cviky.

3. Zapomínáte na opalovací krém

Pro mnohé ženy není stále sluneční krém samozřejmostí. Když shodí svůj svršek, zapomínají na prsa natřít silnější ochranný krém. Co je však vážnější problém, neaplikují si ho ani pod plavky. Tenká textilie však nedokáže ochránit prsa před intenzivním sluncem a rychlejší stárnutí se stává samozřejmostí.

4. Nesprávná podprsenka

Jeden z nejhlavnějších problémů. Prsa se kvůli špatné prádle deformují a kvůli tomu rychleji vznikají vrásky a ztrácejí svou pevnost. Také při sportování nepoužívají sportovní podprsenku, která chrání prsa před nesprávným natahováním svalstva. Jak vybrat správnou podprsenku se podívejte na videu na konci článku.

Bez kvalitní podprsenky neběhejte!

Při běhu jsou prsa namáhána. Tím jak se prsa pohupují do všech stran, reagují na prudké pohyby, jejich vnitřní vaziva, které jsou zodpovědné za hezký tvar poprsí, se mohou natáhnout nebo dokonce i potrhat. Investujte proto do kvalitní sportovní podprsenky.

5. Často opakované namáhavé cvičení

Odborníci varují i před jednotvárnými cviky. Pokud rády běháte, měly byste to prostřídat i s cvičením ve fitness centru. V opačném případě dojde rychleji k ztrátě kolagenu a kvůli tomu i k rychlejšímu stárnutí prsou.

6. Při kojení a v těhotenství se o ňadra starejte

V období těhotenství a následně při kojení naše prsa rychle narostou o několik velikostí. Pro mnohé je to pozitivní správa. Ta horší je, že zvětšením poprsí se taky natáhnou vnitřní vazy a pokožka, která drží hezký tvar. Po skončení kojení se pak již nemusí vrátit do původní krásy. Hlavně v tomto kritickém období dbejte na kvalitní podprsenky pro běžné nošení, jejich správnou velikost i materiál, a pomozte svému poprsí v boji s gravitací. Podprsenky by měly být dostatečně pevné, aby se prsa svou váhou nevytahovala ještě víc. Minimalizujte čas bez podprsenky, na spaní a odpočinek si pořiďte lehčí top. Další péčí v tomto období by mělo být pravidelné mazání krémy proti striím.

VIDEO: Jak vybrat správnou podprsenku?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here