Zdraví máme jen jedno

0
593

zdravíZdraví je velmi pomíjivá věc, kterou můžete mít dnes, ale zítra to tak už být nemusí. Vždy, když někomu přejeme k jeho svátku, vzpomeneme jako první právě zdraví. Abychom však byli zdraví, je nutné zdravě jíst, mít dostatek pohybu, regulovat stres a celkovou zátěž na náš organismus. Jakmile se dostaneme do stádia, kdy se necítíme nejlépe, ihned sáhneme po lécích a bez váhání do sebe dáváme jednu pilulku za druhou. Přitom některé léčivé rostliny mají často mnohem lepší efekt na náš organismus a dokážou nás mnohem dříve dostat ze začínající nemoci.

Abychom si zdraví udrželi, musíme také dostatečně podporovat detoxikaci a očistu našeho organismu. I když si to často neuvědomujeme, detoxikace má značný vliv na zdraví. Pomocí tohoto procesu se totiž dostávají toxiny a mnohé další škodlivé látky ven z těla a vy se cítíte mnohem lépe. Běžné aktivity vás přestanou až tak unavovat a pocítíte radikální změnu. Mimo jiné detoxikace dokáže zastavit nebo odstranit i některé choroby, přičemž její podpoření různými “zelenými rostlinami” jako například chlorella či zelený ječmen je zcela jednoduché a zejména efektivní.

Nezapomínejte na pohyb

Pohyb je nezbytný k tomu, abyste se zbavili únavy. I když na začátku bývá velmi těžké zvyknout si i na mírné bolesti, postupem času se vytratí a pohyb Vám bude dělat radost. Pokud máte pár kilo navíc, můžete zkusit různé triky na zdravé hubnutí. Dnes jich na internetu najdete spoustu, i když jen hrstka z nich je skutečně ověřená a dosáhnete s nimi lepší postavu. Je třeba zkoušet a zjistit, co zabírá na vaše partie a zanedlouho se budete moci dívat do zrcadla s pocitem nadšení.

Úprava jídelničku

S přicházejícími teplými dny se někteří z nás rozhodnou dostat znovu do fyzické kondice a shodit pár nadbytečných kil. Nejčastěji saháme po dietách, které nepravidelně kombinujeme s cvičením. Pokud k tomu přistupujete stejně i vy, měli byste svůj postoj přehodnotit. Někdy je lepší upravit jídelníček podle určitých pravidel namísto omezení stravy na minimum.

Kosti

Začít je třeba od základu. Podívejme se tedy, jak zajistit, aby nám opora našeho těla sloužila co nejdéle a zůstala v plné kondici. Kosti jsou zásobárnou minerálů a na celkovém množství minerálů v těle se kostra podíl 99% vápníku, 85% fosforu a 50% hořčíku. V kostech dospělého člověka se nachází často více než jedno kilo vápníku. Proto je velmi důležité tomuto přizpůsobit svou stravu, potraviny s vápníkem z jídelníčku nevyloučit, naopak je do něj cíleně zařazovat. Pokud to není z nějakého důvodu možné, můžeme použít například minerální přísadu Ovovital .

Nechte se léčit přírodou

Není žádným tajemstvím, že moře je velkým léčitelem. Je neocenitelným pomocníkem při léčení dýchacích, pohybových ale i kožních onemocnění. V neposlední řadě, je balzámem na duši a výborným psychoterapeutem. Dovolenou u moře doporučují lékaři, i když jste zcela zdraví. Změna prostředí a odpočinek, který s dovolenou souvisí, je nejlepším probuzením a obnovou pro organismus. Není však moře jako moře. Známé Mrtvé moře má 10 krát více minerálů než Jadran. Záleží jen na vás, kterému dáte přednost.

Dovolená na Slovensku

Pokud nechcete cestovat do zahraničí, nebo nemáte rádi moře a tropické teploty, zaostřete pozornost na Slovensko. Nabízí široký výběr pobytů v solných jeskyních. Blahodárně působí na imunitní systém, pomáhají v boji proti astmatu, lupénce, různým alergiím a mnohým dalším onemocněním. Najdete je téměř v každém kraji. Mimo jiné budete pod vlivem colorterapie (léčba barvou), je to metoda alternativního léčení. Ozařování vhodnými barvami se dá využít při různých zdravotních potížích.

 VIDEO: Jeskyně Slovensko


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here